První česká LIMOTÉKA – nový fenomén na českém trhu limonád

autor: | Říj 7, 2013 | Novinky z Gastronomie

Rozšíření a kultivaci českého trhu s nealkoholickými nápoji si klade za cíl první česká LIMOTÉKA, která nabízí široký sortiment limonád, moštů a sirupů zahraniční i domácí výroby. Společnost RAC Trade s.r.o., která ve zkušebním režimu už několik měsíců provozuje LIMOTÉKU na brněnském Kolišti, 2. října 2013 v 17:00 hodin slavnostně otevře novou LIMOTÉKU v přízemí brněnské obchodní Galerie Orlí. Součástí slavnostního otevření bude křest nové knihy Luboše Xavera Veselého „Jak se vraždí v Čechách“ za účasti fotografa a malíře Jana Saudka, zpěváka Dalibora Jandy, hejtmana JMK Michala Haška a stínového ministra vnitra Jeronýma Tejce. Kniha bude pokřtěna limonádou „Voda lásky – Water Of Love“, která je první vlastní limonádou z produkce LIMOTÉKY.

„LIMOTÉKAreaguje na stereotypní nabídku nealkoholických nápojů, se kterou se český spotřebitel setkává ve většině restauračních zařízení. Mnohdy se stává, že i v té nejkvalitnější restauraci je nabídka nelkoholických nápojů téměř stejná, jako ve stánku s občerstvením na nástupišti kteréhokoliv českého nádraží. Čtyři až šest druhů nabízeného „nealka“ svědčí často více o lobbingu některého z dodavatelů, než o orientaci restauratéra na požadavky a spokojenost zákazníků,“ říká Jaroslav Rác, ředitel společnosti RAC Trade.

„Zatím nabízíme zhruba 150 druhů limonád a moštů a jako doplňkový sortiment také sirupy, pečený čaj a ledové ovoce. Snažíme se v LIMOTÉCE nabízet méně známé české i zahraniční nealkoholické nápoje. Připravujeme také výrobu vlastních limonád. První z nich, nazvanou „Voda lásky – Water Of Love“ jako nápoj určený pro úspěšné flirtování, doporučuje David „Šrek“ Šín – vítěz televizní reality show Big Brother, který limonády podpoří také osobní účastí na mnoha promo akcích po celé České republice,“ dodává Jaroslav Rác.

LIMOTÉKA nabízí nákup nealkoholických nápojů pro širokou veřejnost za maloobchodní ceny. Pro registrované obchodníky a restauratéry jsou u vybraných značek možné také dodávky v režimu velkoobchodu, včetně marketingové podpory a doplňkových služeb. V LIMOTÉCE Orlí je možné nákup nealkoholických nápojů doplnit o nákup kvalitních vín z nabídky VINOTÉKY.

Do budoucna plánuje první česká LIMOTÉKA rozšíření sortimentu o další zajímavé české i zahraniční značky, výrobu dalších originálních limonád z vlastní produkce, otevření degustační LIMOTÉKY a rozšíření marketingové podpory prodeje limonád pro restaurace, které chtějí svým hostům nabídnout prémiové nealkoholické nápoje.

Ze zahraničních značek LIMOTÉKA nabízí především kompletní sortiment značek: fritz kola, Fentimans, Bionade, Wostok, Club-Mate, Marchfelder Storchenbräu a speciality, jakými jsou značky Almdudler, Angry Birds nebo Kokx. Z českých produktů je v nabídce kompletní řada limonád značky Nikol, Zon a Maffy, limonády z produkce náchodského pivovaru Primátor, retro limonády z Podorlické sodovkárny a Sodovkárny R. Sýkora a také Sládkova limonáda. Nabídku limonád doplňuje sortiment ovocných moštů z produkce Moštárny Lažany a hroznové mošty slovenské značky Víno Matyšák. Kompletní nabídka nápojů je na www.limoteka.cz.

Kontakty:
LIMOTÉKA Galerie Orlí – Orlí 3, 602 00 Brno, Prodejní doba: Po – Pá: 10:00 – 19:00; So: 9:00 – 13:00
LIMOTÉKA Koliště 53, 602 00 Brno, Prodejní doba: Po – Pá: 10:00 – 18:00; So: 9:00 – 13:00
www.limoteka.cz, e-mail: info@limoteka.cz, Tel. Orlí: +420 602 721 111, Tel. Koliště: +420 545 246 663
RAC Trade s.r.o., Hilleho 1, 602 00 Brno, info@ractrade.cz, +420 608 606 660