PRŮKOPNÍK NEALKOHOLICKÉHO PIVA SE VRACÍ, JE TU NOVÉ PITO Návrat do minulosti? Už jen díky retro názvu, jinak ne!

autor: | Kvě 7, 2012 | Novinky z Gastronomie

Mezi významné hráče na českém trhu s;nealkoholickými pivy právě vstupuje, lépe řečeno se vrací skutečná legenda. PITO! Bez nadsázky ho lze označit za „praotce“ všech našich nealkoholických piv. Teprve od něj se ostatní odrážejí a k;němu se stále vztahují.

Po měsících usilovného vývoje, analýz a testování vybrousili v;Samsonu skutečný nealkoholický diamant. Do vývoje nového PITA výrazně promluvily speciální technologie a společně s;upravenou recepturou a nejkvalitnějšími surovinami spatřilo světlo světa nealkoholické pivo, které dosahuje plné chmelové chuti a optimální říz. „Nejvýznamnější změnou je to, že se nám povedlo odstranit mladinovou chuť, která bývá v;nealkoholických pivech díky řízenému kvašení přítomna,“ říká obchodní ředitel Samsonu David Posekaný.

Nové PITO také už nevypadá jako návštěvník ze 70. let. Prodává se v;nových zelených třetinkách a půllitrových lahvích, které jsou vyzdobené padnoucí etiketou. A protože jde slavná značka s;dobou, k;dostání je už i v;plechu. „Navíc momentálně pracujeme na ochucené variantě, tuhle novinku chystáme už na léto,“ dodává David Posekaný.

Kompletním redesignem si prošla internetová prezentace celého pivovaru Samson a před zveřejněním jsou nové webové stránky www.pito.cz, které svým fanouškům vždy připraví plno aktualit, receptů, soutěží a zábavy, to vše se vztahem k;tomuto legendárnímu nápoji.

PITO sice bylo skoro před 35 lety primárně stvořeno pro motoristy, ale doba pokročila a dnes už ho díky jeho chuti mohou pít všichni, kteří vyznávají aktivní způsob života s;čistou hlavou a současně si chtějí dopřát chuť pravého osvěžujícího piva“ říká David Posekaný.

V České republice bylo PITO poprvé uvařeno;; v;polovině 70. let v;Jihočeských pivovarech n.p. v;Pivovaru Samson technologií přerušeného kvašení, která je nejblíže výrobě klasického piva. PITO je nejstarším a nejznámějším nealkoholickým pivem v České republice – značka, která dala jméno celé kategorii nealko piv v;České republice.

;Věděli jste:

Že PITO se v;Česku začalo pít už v;polovině 70. let?

Že PITO obsahuje jen 0,5% alkoholu?;;;;;;;;;;;

Že PITO je složeninou slov PIVO – AUTO?

Že PITO tvoří voda z;274 m hluboké artézské studny?

;