Nejstarší palírna v Evropě, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, opět uspěla ve světě. Z mezinárodní soutěži ve Varšavě veze hned pět zlatých medailí.

Palírna U Zeleného stromu opět dokazuje, že už více než 500 let vyrábí produkty té nejvyšší kvality. „Zabodovali jsme na mezinárodní soutěži Warsaw Spirits Competition, kde jsme získali hned pět nejcennějších medailí a navázali tak na loňský úspěch. Zlatě byly oceněny Hanácká vodka Silver, whisky Stará žitná myslivecká Selection, limitovaná edice Stará žitná myslivecká Single Barrel, Heffron 5YO Rum a ovocný destilát Kleiner Silver Plum,“ uvádí Boris Rajdl, manažer pro komunikaci Palírny U Zeleného stromu.

Hanácká vodka Silver je letošní novinkou. „Díky medaili v jedné z prvních soutěží vidíme, že Hanácká vodka Silver se mezi dalšími vodkami rozhodně neztratí. Jejím základem je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů,“ říká Rajdl. Porotci soutěže ocenili také jemný pětiletý rum Heffron 5YO Rum s výraznými, dřevitými tóny doplněné dozvuky tropického ovoce. „Tento rum s jantarovou barvou k nám putuje z Panamy v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Ty mu díky pětiletému zráni propůjčují jedinečný charakter, který ocení především milovníci sušších chutí,“ doplňuje Rajdl.

V konkurenci z celého světa se na soutěžích dlouhodobě prosazuje i žitná whisky Stará žitná myslivecká Selection. „Ta má typicky nasládlou vůni po čerstvě posečeném žitu a také komplexní, jemnou chuť s ovocnými tóny a s hřejivým dozvukem vanilky. Nad její kvalitou osobně bdí náš blend master Roman Petruš, stejně jako nad naší limitovanou edicí Stará žitná myslivecká Single Barrel po bourbonu, kterou stáčíme z jednoho sudu,“ vysvětluje Boris Rajdl.

Oceněné destiláty doplnila ovocná pálenka Kleiner Kleiner Silver Plum. „Jde o ultraprémiový destilát z ručně česaných švestek. Jeho naprostá výjimečnost tkví v devítiměsíční fermentaci kvasu odpeckovaných plodů a extrémně dlouhém ležení v kameninových nádobách,“ dodává manažer komunikace Palírny U Zeleného stromu.

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen, a další.