Probuďte svá rána s kávou Linizio

autor: | Úno 7, 2013 | Novinky z Gastronomie

Společnost Nespresso obohatila stálou nabídku káv Grand Cru o novou kávu, jejíž název je odvozen z italského slova „inizio“, což znamená začátek či zahájení. Novinkou Linizio Lungo vzdává Nespresso hold rannímu probuzení smyslů s kávou jemné a harmonické chuti. Linizio Lungo je směsí káv Arabica z Kolumbie a má intenzitu 4 na stupnici 1 – 10. Nová káva z portfolia Nespresso je dostupná od 4. února 2013 za 104 Kč.

Sametově hebké Grand Cru Linizio Lungo láká milovníky kávy do světa požitku svou jemnou obilnou vůní a umožňuje vychutnat si sladké plné tóny, za které vděčí hlavně nové variantě kávy Arabica z Kolumbie, kterou společnost Nespresso ve své směsi použila poprvé. Kombinace jemnosti a bohaté chuti (stupeň intenzity 4) předurčuje Linizio Lungo, aby se stalo ideální kávou pro vstup do nového dne.
Uvedením této směsi společnost Nespresso opět dokázala svůj talent pro inovaci kávy: Linizio Lungo je namíchané z kávy Arabica z Jižní Ameriky, přičemž experti na kávu z týmu Nespresso použili metodu odděleného pražení. Její výhodou je zvýraznění všech přírodních aromatických odstínů zrn, ze kterých vznikají především sladové tóny odrůdy Bourbon původem z Brazílie, která je jednou z odrůd použitých v této exkluzivní směsi. Stejně jako pro ostatní kávy typu lungo je i pro Linizio Lungo doporučený objem vody 110 ml. Grand Cru Linizio Lungo bude součástí stálé nabídky Nespresso Lungo.Tradičně se pije z většího šálku, je však stejně vhodné ke kombinaci s mlékem.
Kapsle Linizio Lungo je oranžová, aby odrážela teplou barvu vycházejícího slunce. Dokonalým doplňkem pro podávání Grand Cru Linizio Lungo je Pixie Linizio Lungo, dvoustěnný hrnek z nerezové oceli o objemu 160 ml ve stejně oranžové barvě jako kapsle, v níž se nový člen rodiny Grands Crus ukrývá.
Linizio Lungo bude v prodeji po celém světě v prodejnách Nespresso Boutique a online od 4. února 2013 za 104 Kč (cena za kapsli 10,40 Kč).