Pro všechny milovníky Řecké Metaxy je tady nově i Metaxa dvanáctihvězdičková!

autor: | Čvc 12, 2012 | Novinky z Gastronomie

Do České republiky dvanáctihvězdičková Metaxa „dorazila“ teprve v;dubnu a již od července roku 2012 všichni příznivci tohoto oblíbeného řeckého destilátu mohou objevit její kouzlo prostřednictvím řízených degustací pro širokou veřejnost vedených profesionálním sommelierem.

Výhodou degustací je, že sommeliér zasvětí všechny zájemce nejen do chutě, vůně, výroby ale i do dalších zajímavostí a novinek, které neodmyslitelně patří k;tomuto destilátu.

Metaxa 12* se nejčastěji „konzumuje“ bez ledu, na ledu nebo v prémiovém koktejlu. Hlavním znakem je tmavě medová až jantarová barva, v;chuti můžete objevit stopy čokolády, karamelu a pomerančové kůry. Destilát zraje nejméně 12 let v dubových sudech.

Koncept pravidelných degustací organizuje společnost Rémy Cointreau Czech Republic, distributor značky Metaxa do České republiky. Degustace jsou vhodné nejen pro individuální ale i pro firemní klientelu. Rémy Cointreau tak přidal 12* Metaxu do svého portfolia řízených degustací prémiových značek, jako např. Higland Park (whisky), Macallan (whisky), Rémy Martin (koňak), Piper Heidsieck (šampaňské víno),; Laphroaig (whisky) a Famouse Grouse (whisky).

Více o značkách společnosti Rémy Cointreau Czech Republic naleznete na www.remy-cointreau.cz