Přijeďte podpořit Liberecký kraj

autor: | Srp 21, 2013 | Novinky z Gastronomie

Povodně, horké počasí, nejvydatnější deště za posledních 11 let a silné bouřky. I tak probíhá letošní léto v Libereckém kraji. Čas ukáže, jestli se tato situace projeví i na návštěvnosti kraje, která byla v prvním pololetí tohoto roku velmi vysoká (do Libereckého kraje přijelo 337.048 turistů, což bylo o pět procent víc než ve stejném období loňského roku, meziroční růst návštěvnosti patřil podle ČSÚ k nejvyšším v zemi).

Přijeďte navštívit tento krásný a rozmanitý kraj, čekají vás nejen přírodní krásy Podještědí a Jizerských hor, Českolipska, Českého ráje nebo Krkonoš. V letošním roce například slaví vysílač a horský hotel Ještěd, jeden z nejvýznamnějších technických unikátů, který byl vyhlášenou stavbou 20. století České republiky, kulaté 40. narozeniny. A není jedinou technickou památkou v Liberci, která se pyšní kulatými narozeninami. Kabinová lanovka vedoucí na vrchol Ještědu oslaví v letošním roce 80 let svého fungování. Obě tato výročí budou provázena akcemi a výstavami, které vyvrcholí oslavami 21. září 2013.

Hledáte-li při této nebo jiné příležitosti kvalitní ubytování v Libereckém kraji, nabízíme vám jednoduchou pomoc. Asociace hotelů a restaurací ČR již druhým rokem spolupracuje na Regionální certifikaci ubytovacích zařízení Libereckého kraje a postupně ji harmonizuje s „Oficiální jednotnou klasifikací ubytovacích zařízení ČR“ – je tak jednodušší orientovat se mezi spoustou ubytovacích zařízení a vybrat si právě to, kde budete mít garanci vybavenosti a služeb odpovídající deklarované úrovni hotelu či penzionu.

Značka regionální certifikace Libereckého kraje respektuje lokální požadavky na ubytovací kritéria i kritéria Oficiální jednotné klasifikace ubytovacích zařízení ČR, která je součástí mezinárodní certifikace Hotelstars Union. Všechna certifikovaná zařízení v Libereckém kraji mají na vstupních dveřích vyvěšenou pečeť udělené kvality.

Podrobné informace a přehled všech certifikovaných zařízení najdete na stránkách www.liberecky-kraj.cz a www.hotelstars.cz, které jsou pravidelně aktualizovány.

Ve většině Regionálních informačních center se můžete setkat s již druhým vydáním „Katalogu klasifikovaných ubytovacích zařízení ČR“ dle mezinárodní certifikace Hotelstars.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat:

Za AHR ČR – hajkova@ahrcr.cz, tel. 236 042 383.

Za Liberecký kraj – anna.tajcmanova@kraj-lbc.cz