Příběhy české přírody: Naše příroda za pozornost stojí. Zdokumentujte ji

autor: | Čvc 20, 2015 | Novinky z Gastronomie | 0 komentářů

Projekt Příběhy české přírody přináší foto soutěž a učí lépe vnímat krajinu kolem nás.

Příběhy české přírody, výjimečný populárně naučný projekt, jehož záměrem je seznámit veřejnost s překvapivými poznatky o české přírodě, přináší letní foto a video soutěž. „ Naše příroda je plná zajímavých příběhů. Cílem soutěže je veřejnost do poznávání naší přírody více zapojit,“ říká Veronika Němcová, marketingová manažerka odborné organizace Beleco, která akci organizuje ve spolupráci s firmou Megapixel.

Soutěžící mohou posílat své příspěvky do tří soutěžních kategorií do 31. srpna 2015, podrobné informace o soutěži jsou na www.beleco.cz/pribehyceskeprirody. „Nejlepší fotografie a videa vybere odborná porota. Díla budou představena na putovní výstavě v Botanické zahradě v Praze, ve Středočeském muzeu v Roztokách, v Brně a dalších místech a budou publikována v National Geographic Česko a Moje země,“ doplňuje Veronika Němcová.

Patrony soutěže jsou držitelé ceny Czech Press Photo –  fotografové Filip Singer a Ondřej Prosický: “Jako fotograf divoké přírody jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa, nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dosah v české přírodě,” říká špičkový fotograf a patron soutěže Ondřej Prosický.

O soutěži:

Zdokumentujte zázraky, které spolu vytvořili člověk a příroda. Fota a videa je možné posílat do těchto kategorií:

  1. Příroda za dveřmi – foto
  2. Krajina zázraků – foto
  3. Příroda v akci – foto i video

Hodnotné ceny jsou připraveny pro třicet autorů nejlepších fotek a videí. Vyhrát je možné Fotobatoh National Geographic 5160 v hodnotě 5000 Kč, dárkové poukázky na nákup fototechniky v hodnotě až 7000 Kč od společnosti Megapixel nebo roční předplatné časopisů National Geographic, Moje země a Naše příroda.

Podrobnosti a pravidla na http://www.beleco.cz/pribehyceskeprirody/dokumentuj