Někteří z vás si už možná všimli nově otevřené veganské kavárny Momo Veg Café na pražské náplavce a někteří nejspíš neodolali vejít dovnitř a ochutnat tyto výborné slané či sladké delikatesy, ze kterých nejde spustit oči. Kromě toho, že vypadají k nakousnutí, vystavené dobroty lákají i tím, že jsou zdravé.

Tato veganská a raw jídla jsou připravována bez cukru, mléka a lepku a jsou tak vhodné pro alergiky i pro ty, kteří si dávají pozor na to, co jí. Ke slazení používají obilné sirupy a přirozeně sladké plody jako datle či rozinky. Dortíky jsou tak lehce stravitelné a vhodné i pro diabetiky. Kolemjdoucí dámy tak láká tato kavárna snad více než fashion obchody s nápisem Sales. A velmi často sem zabloudí i pánové.

Momo_cafe_03

Jak vzniklo Momo Veg Café?

Veškerá jídla jsou připravována s láskou přímo od majitelky, Moniky Kubátové. Ta má velmi zajímavý příběh, jak se vlastně dostala ke zdravé výživě a otevření této úžasné kavárny. Vše to začalo tím, že jí přivedli do školky dvě děti, které byly alergické na mléko, lepek, vajíčka, cukr apod. a ona si nevěděla rady, co jim tedy může dát k jídlu. Tehdy maminky těchto dětí uspořádali kurz, na kterém ji ukázali, že jíst jde i jinak a chutně. Paní Kubátová se jimi nechala inspirovat a podobný jídelníček zavedla i pro sebe. Jako mávnutím čarovného proutku se zbavila vleklých zdravotních problémů a najednou se začala cítit mnohem lépe. Zdravou stravu dodržovala i během mateřství, kdy umělá výživa způsobovala jejímu synovi ekzém. Nahradili ji proto domácím obilným mlékem a příkrmy začala připravovat poctivě doma. Krok za krokem dostali ekzém pod kontrolu, a protože již od začátku jedli jinak, jejich syn si zvykl na stravu plnou zeleniny, celozrnných obilovin, luštěnin. A co víc – jí to s velkou chutí! Postupně tak začala vymýšlet i své vlastní recepty, které můžete ochutnat právě v kavárně Momo Veg Café.

Momo_cafe_01

Začněte se zdravou stravou už od raného věku

Není nad to, zavést u dětí podobné návyky na zdravý životní styl už od malička a dosáhnout toho, že budou zdraví jako buk. Začít můžete pomalu, třeba zdravým narozeninovým dortem. Ten vám v Momo Veg Café udělají na objednávku. Tím, že jim nastavíte podobný jídelníček už teď, později nebudou trpět tak, jako vy, když jste byli nuceni, ať už věkem či zdravotním stavem, vaši stravu změnit a odepřít si tak věci, na které jste byli zvyklí od malička zase vy. My jdeme do toho. Co vy?

Webové stránky: http://www.momocafe.cz/

facebook: www.facebook.com/momovegcafe