Prestižní ocenění Superbrands Award pro společnost Espresso s.r.o.

autor: | Kvě 1, 2013 | Novinky z Gastronomie

Prestižní ocenění Superbrands Award, které je známkou dlouhodobé kvality výrobků a služeb, získala v minulých dnech společnost Espresso s.r.o., která je výhradním dovozcem pravých cejlonských čajů Dilmah v rámci České republiky. Komise expertů, tzv. Brand Council programu Superbrands Česká republika, udělila toto ocenění jako výraz uznání za dlouhodobou kvalitu, kterou nabízí společnost Espresso svým zákazníkům.

Rodinná společnost Dilmah je respektovaným výrobcem a pěstitelem výjimečných cejlonských čajů. Jedná se o pravý cejlonský čaj, ručně sbíraný, jednodruhový (z jedné oblasti původu), balený několik dní po utrhnutí lístků přímo ve vlastních čajových zahradách na Srí Lance, aby si zachoval čerstvost a vůni. Vyrábí se tradičním způsobem, který vznikal postupným zdokonalováním po dobu několika staletí. Takový čaj má bohatý obsah blahodárných antioxidantů, podporujících zdravý životní styl. Zakladatel rodinné společnosti Dilmah, Merrill J. Fernando, je jedním z nejzkušenějších výrobců a pěstitelů čaje na světě. Díky své nezdolné celoživotní vášni pro čaj získal obdivuhodných 60 let zkušeností. Je průkopníkem v balení čaje přímo u zdroje, uvedl na světový trh svou vlastní značku a současně je prvním výrobcem, který dodává čerstvý čaj zákazníkům přímo bez jakéhokoli prostředníka. Rodinná čajová společnost Dilmah je založena na morálních principech a prostřednictvím nadací MJF a Dilmah Conservation naplňuje vizi svého zakladatele.

„Ocenění Superbrands Award je oceněním našeho dlouholetého úsilí přinést pravý čerstvý cejlonský čaj mimořádné kvality na český trh. Je mi potěšením, že byla oceněna naše snaha o zvýšení povědomí o zdraví prospěšných látkách, které pravý čaj obsahuje, důležitosti jeho čerstvosti a tradičního zpracování čaje. Neboť skutečnost, že čaj je nejen lahodný, ale i zdravý nápoj, který Vám může zlepšit náladu i upevnit zdravotní kondici, je známa již 5000let. Rovněž se zaměřujeme na umění dovedení správné přípravy čaje k dokonalosti, možnosti užití čaje v gastronomii a netradiční čajovou mixologii. V neposlední řadě pomáháme podpořit nadace MJF a Dilmah Conservation, které mají příznivý dopad na tisíce životů sociálně znevýhodněných obyvatel Srí Lanky a tamější ochranu životního prostředí, říká Ivo Moravec, ředitel společnosti Espresso s.r.o.“

„Ocenění může posloužit jako příklad pro ty společnosti na českém trhu, které by se v budoucnu rády rozvíjely a dynamicky vylepšovaly image svých značek. Cena Superbrands Award je pro naše zákazníky ujištěním o kvalitě a důležitou motivací při jejich každodenních rozhodnutích.“

Světově největší program nezávislého vyhodnocování značek Superbrands Award byl založen před 19 lety ve Velké Británii a letos probíhá už v 89 zemích. Vítěze vybírá odborná porota, tzv. Brand Council, v níž usedli uznávaní čeští odborníci na komunikaci a marketing. Jednotlivé značky jsou nominovány výhradně na základě odborných kritérií, přičemž společnosti na samotnou volbu nemají žádný vliv.

V České republice vybíral program Superbrands z 1 milionu značek, registrovaných u Úřadu průmyslového vlastnictví. K oficiálnímu vyhlášení výsledků Superbrands v České republice dojde na podzim letošního roku, kdy bude také vydána prestižní ročenka obsahující profily jednotlivých značek, jejich historii, vývoj a největší úspěchy. Při této příležitosti bude uspořádán slavnostní galavečer.

Více informací o Superbrands: www.czechsuperbrands.com