Pravá italská trattoria v centru Prahy

autor: | Led 11, 2012 | Novinky z Gastronomie

;

Aldente Trattoria Vineria v;centru historické Prahy nabízí skutečně autentickou italskou kuchyni. Určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří typickou trattorii, oblíbené místo setkávání nad výtečným jídlem a pitím, v;české metropoli dosud marně hledali. Na rozdíl od záplavy podniků, ve kterých je coby italské prezentováno vše, co jen trochu připomíná pizzu nebo pastu, v Aldente Trattoria Vineria najdete skutečný originál. Nechybí uvolněná rodinná atmosféra, mimořádně přívětivý personál, útulný interiér, neodolatelné vůně… A především poctivé a vydatné jídlo připravené podle tradičních receptur, výhradně z;čerstvých, prvotřídních surovin, včetně originálního koření. Což je na chuti samozřejmě znát!

„Koncept trattorie se zdá být na první pohled docela jednoduchý – poctivá kuchyně, kvalitní suroviny, přívětivý servis, dobré ceny – ale realizovat jej je docela těžké. O to větší mám radost, že se nám to podařilo a navíc v;Praze, kde jde o zcela nový projekt. Hosté se shodují, že návštěva u nás je nejenom gastronomickým, ale i kulturním zážitkem, jako kdyby se vydali na cestu a poznávali to nejlepší z Itálie. Záleží nám na tom, aby vše chutnalo, jak má, používáme italské koření, vaříme podle tradičních receptů, některé z;nich jsou téměř zapomenuté i v;samotné Itálii,“ říká majitel restaurace Aldente Gianfranco Coizza.

Sezónnímu menu dominují jednoduché pokrmy, italská domácí jídla podle receptů ze všech koutů země, které zdejší kuchařští mistři Matteo Boifava, Gionata Bazan a Fabrizio Moneta pečlivě vyhledávají a vylepšují. V Aldente vyrábějí i vlastní těstoviny a pečivo. Ať už začnete delikátním předkrmem, lehčím prvním chodem nebo rovnou hlavním jídlem, a vyberete kterékoliv z;podávaných vín či destilátů, čeká vás jednoznačně příjemný gastronomický zážitek. Díky příznivým cenám navíc dostupný každému zájemci.

Italská kuchyně je právem považována za jednu z nejlepších na světě. Vydejte se ji poznat do pražské Aldente Trattoria Vineria. Jen tady servírují „autentickou italskou kuchyni bez kompromisů”. Více na www.al-dente.cz.