Praha byla oceněna jako nejlepší kongresová destinace v rámci svého Regionu

autor: | Led 30, 2014 | Novinky z Gastronomie

Praha získala cenu Meeting Star v kategorii kongresových destinací za rok 2013, kterou každoročně uděluje slovinský časopis Kongres, jenž se zaměřuje na oblast kongresové turistiky střední a jihovýchodní Evropy. Redakční rada časopisu připravila přehled konferenčních center, hotelů a kongresových destinací, které ohodnotili skrytí kongresoví hosté. Praha získala celkem 4,64 bodů a umístila se tak před Dubrovníkem a Budapeští.

Již potřetí v řadě slovinský časopis Kongres vyhlásil soutěž Meeting Star – ocenění za vynikající přínos v oblasti marketingové komunikace destinací, kongresů a konferencí a dodavatelů v kongresovém průmyslu v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Ocenění je viditelným uznáním kreativity, znalostí a práce založené na týmové spolupráci a zkušenostech, která přináší jasné a měřitelné výsledky.

Vítězové pěti kategorií – NEJLEPŠÍ DESTINACE, NEJLEPČÍ KONGRESOVÉ CENTRUM, NEJLEPŠÍ MĚSTSKÝ KONGRESOVÝ HOTEL, NEJLEPŠÍ KONGRESOVÝ RESORT a INTERNÍ OCENĚNÍ – převzali ceny během slavnostního zahájení veletrhu Conventa 2014 ve slovinské Lublani v pondělí 21. ledna 2014. Prahu zde zastupovalo Prague Convention Bureau, které je oficiálním zástupcem Prahy v oblasti kongresové turistiky.

„Toto ocenění je pro nás známkou, že se Praha v oblasti služeb poskytovaných v rámci kongresového cestovního ruchu výrazně posunula vpřed a v současné době se řadí mezi evropskou špičku,“ říká Lenka Žlebková, ředitelka Prague Convention Bureau a dodává: „Chtěla bych poděkovat všem, kteří nás v našem úsilí zviditelnit Prahu na kongresové mapě Evropy podporují, ať už jde o členy Prague Convention Bureau, naše partnery či zástupce města. S jejich pomocí se nám podařilo za poslední tři roky ujít kus cesty a pevně věříme, že se nám podaří naplnit naše ambiciózní cíle a navrátit Prahu mezi nejlepší kongresové destinace nejen v Evropě, ale i celosvětově.“