V rámci pátého ročníku Předávání ocenění kongresovým velvyslancům,organizovaného Prague Convention Bureau, které proběhlo včera večer 17. dubna 2014 v Paláci Žofín, ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček a prezident Prague Convention Bureau, pan Sanjiv Suri, předali ocenění šesti velvyslancům, kteří se svými aktivitami výrazně zasloužili o postavení Prahy jako světové kongresové destinace. Je již tradicí, že večer vrcholí předáním „Ceny za dlouhodobý přínos kongresové turistice“, kterou letos získal Prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM.

Prof. MUDr. Češka byl ambasadorem několika úspěšných vědeckých kongresů a konferencí, jako byly 75. kongres EAS – Evropská společnost pro aterosklerózu v roce 2005, 12. Evropský kongres interní medicíny (EFIM) v roce 2013 a letošní Pražské evropské dny interní medicíny (PEDIM). Prof. MUDr. Richard Češka, CSc vedl řadu institucí a byl členem několika mezinárodních asociací. V současné době je předsedou České internistické společnosti a vedoucí Centra preventivní kardiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Večer hostil více než 140 významných vědců a odborníků spolu se zástupci členských agentur Prague Convention Bureau a Kongresového centra Praha včetně několika velmi známých osobností z prostředí obchodu a turismu, a nesl se v duchu „Slavnostního předávání Oscarů“, po němž následovala večeře formou bufetu.

Dalším oceněným byly uděleny ceny v pěti kategoriích. Ocenění za „Korporátní akci roku 2013“ bylo předáno paní Karen Mikelsons za HP Software Sales Summit 2013, který se konal v Kongresovém centru Praha v březnu 2013 a jehož se zúčastnilo 1 100 delegátů. Akce se zabývala usnadněním prodeje pro divize HP Software a delegáti byli ubytováni v hotelích Corinthia Prague, Holiday Inn a Panorama Hotel.

Redakce Gastro&Hotel