32. mezinárodní veletrh SALIMA se uskuteční v dubnu 2020 a jeho přípravy jsou v plném proudu. Už teď je známo, že se zúčastní přední vystavovatelé jednotlivých branží, a pořadatelé věří v další rekordní ročník.

 

Potravinářský průmysl se neustále proměňuje, do výroby potravin a nápojů vstupují nové technologie a finální výrobky se přizpůsobují preferencím spotřebitelů. Všechny tyto změny pravidelně mapuje soubor mezinárodních potravinářských veletrhů v čele s veletrhem SALIMA, které v Brně probíhají každé dva roky a ukazují nové trendy. V příštím roce se termín jejich konání posouvá do druhé poloviny dubna, kdy mohou firmy vystavovat i na venkovních plochách, což přivítali vystavovatelé, svazy i odborní partneři. Svou účast v Brně od 20. do 23. dubna 2020 již v předstihu potvrdily významné společnosti jako BILLA, Bohemilk, Bukotec, Espresso Professional, Ille Service, J 4, Jarospol technology, Kornfeil, Mlékárna Hlinsko, Montycon gastro, Omega CZ, Pekass, Retigo, TENART Stroje nebo TOPOS.

 

SALIMA je veletržní značka s mezinárodním zvukem, která se na brněnském výstavišti zrodila už před 45 lety. Dodnes se vymyká z řady lokálních výstav potravin a nápojů svým komplexním záběrem a mezinárodním přesahem. V Brně vystavují tuzemští výrobci od největších až po malé rodinné firmy a zahraniční dodavatelé se tu snaží proniknout na český trh. Poslední ročník se uskutečnil na jaře 2018 za účasti 889 vystavujících a zastoupených firem, což byl významný nárůst. Téměř polovina prezentovaných firem byla zahraničních a brněnským výstavištěm za pět dnů prošlo 25 tisíc návštěvníků z 33 zemí.

 

Nejméně stejně vysokou účast pořadatelé očekávají také v dubnu 2020, kdy se uskuteční již 32. ročník mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA. Důraz bude opět kladen na technologickou část pod značkou SALIMA Technology. Souběžně proběhne jubilejní 10. mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství MBK a součástí komplexu bude i tradiční vinařský veletrh VINEX. Zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování se představí pod obnovenou značkou G+H. Potravinářské veletrhy opět doplní Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint, což je logické spojení, protože vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářství.

 

Vedle nového termínu se příští rok můžeme těšit také na nové uspořádání, kdy se veletrhy přesunou do moderních centrálních pavilonů. „SALIMA orientovaná na prezentaci koncových produktů se uskuteční v pavilonech G1 a G2. Specializované a technologicky zaměřené veletrhy SALIMA Technology, MBK, G+H a EmbaxPrint společně obsadí tradiční pavilon V a nově i pavilon F,“ informoval ředitel potravinářských veletrhů Martin Videczký.

 

Vystavovatelé se znovu mohou ucházet o prestižní ocenění Zlatá SALIMA pro nejlepší exponáty potravinářských veletrhů. Ale nejde jen o prezentaci novinek, veletrhy stanou také významnou platformou pro odbornou diskuzi na aktuální témata. Opět bude kladen velký důraz na přítomnost zástupců potravinářských obchodních řetězců. Pořadatelé dále rozvíjejí spolupráci s Komorou obchodních řetězců SOCR ČR, která zastřešuje všechny hlavní řetězce v České republice, stejně jako s nezávislým maloobchodem.

 

Potravinářské veletrhy se uskuteční od pondělí do čtvrtka a osloví odbornou část veřejnosti i B2B návštěvníky. Na ně naváže od čtvrtka do soboty Festival chutí, který bude orientován na ochutnávky a prodej koncovým zákazníkům, návštěvníci ochutnají české i mezinárodní speciality. Těšit se mohou také na oblíbený festival minipivovarů pořádaný ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů a nově na širokou nabídku specialit z produkce nejrůznějších restaurací.

 

Aktuální informace o nadcházejícím ročníku jsou k dispozici na www.salima.cz.