Zájemci o gastronomii a potravinářství by si neměli nechat ujít Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA, který se uskuteční na brněnském výstavišti od 27. února. Potrvá až do 2. března a doplní jej i další veletrhy z příbuzných oborů. Pro pekaře a cukráře je určen veletrh MBK, pro vinaře veletrh VINEX a na veletrhu INTECO se budou prezentovat zařízení pro obchod a různé restaurační provozy.

Potravinářské technologie budou představeny na novém veletrhu SALIMA Technology. Souběžně se bude konat také jubilejní 30. ročník Mezinárodního veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint.

Odborný program zaměřený na konkurenceschopnost a podporu exportu

K veletrhu SALIMA patří také odborný doprovodný program. Uskuteční se Mezinárodní konference FOOD FORUM, které se zúčastní například ministr zemědělství České republiky Jiří Milek. Konference se bude zabývat tématem konkurenceschopnosti evropského potravinářství s cílem zvýšení ochrany spotřebitele formou eliminace fenoménu dvojí kvality potravin. Konat se bude dále seminář podpory podnikání a exportu, který organizuje Česká exportní banka, nebo seminář Jak se stát dodavatelem řetězců, pořádaným Svazem obchodu a cestovního ruchu. Zajímavá bude také konference Jak na export, kterou organizuje společnost EXPANDIST a vystoupí na ní například zástupci Google Česká republika nebo Procter&Gamble.

Pekařské soutěže

Ve spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v ČR se v průběhu potravinářských veletrhů uskuteční soutěž Pekař roku 2018 – Junior a také soutěž Atraktivní výrobek roku 2018. Návštěvníci tak uvidí mladé pekařské talenty přímo v akci. Soutěže se uskuteční první dva dny veletrhu, zbylé dny bude připraveno pekařské centrum, kde si zájemci mohou vyzkoušet vytvarovat vlastní pekařské výrobky.

Ocenění Zlatá SALIMA 2018

Také během letošního ročníku veletrhů dojde k vyhlášení výsledků tradiční soutěže Zlatá SALIMA o nejlepší exponáty veletrhů SALIMA, MBK a INTECO. Oceněné exponáty budou vyhlášeny na slavnostním večeru 27. února. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout v další dny konání veletrhů. Hodnotitelská komise je složena z předních odborníků v dané oblasti. Předsedou komise je Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Zajímavý odborný program také na EmbaxPrintu

Největším lákadlem EmbaxPrintu bude Packaging Live, kde se živě představí celý proces balení produktů. Zájemci se podívají na roboty, nové průmyslové tiskárny a další obalové technologie. Letošním produktem balení je prémiové pečivo Breadway, takže určitě nebudou chybět ani ochutnávky. Uskuteční se také Konference Asociace českého papírenského průmyslu nebo Konference Obaly pro potraviny a kosmetiku, kterou organizuje Obalový institut SYBA. Součástí veletrhu bude i výstava Kalendář roku 2018.

Dobré jídlo a pití ochutnáte na Festivalu chutí

Letošní novinkou je také Festival chutí, který se bude konat od 1. do 3. března 2018. Určen je pro všechny milovníky dobrého jídla a pití. Hlavní roli sehraje zejména pivo. Představí se zde totiž na 50 minipivovarů, u kterých ochutnáte přes 300 pivních vzorků. Chybět nebudou ani vinaři a další prodejci pochutin a kulinářských specialit.

 

Veškeré informace najdete na www.salima.cz.