Právě před 178 lety, v roce 1842, spatřila světlo světa první várka piva Pilsner Urquell, jak jej známe dnes – řízný, lahodný, spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. A to je třeba řádně oslavit! Vydejte se ve dnech 3. až 5. října na  zpestřenou prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj nazvanou Život v pivovarských sklepích. Prohlídky začínají o víkendu v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a v pondělí v 11.00, 13.00, 15.00, 16.45.

Poznejte příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, projděte se autentickými místy pivovaru a zjistěte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí. Nahlédněte do samotného srdce pivovaru, do historické i současné varny. Novinkou na trase je zrekonstruované kino, v němž uvidíte, jak se zrodil ve své době naprosto revoluční druh piva – do té doby neznámý, který založil novou pivní kategorii. „V historických sklepích se můžete těšit na pivovarské bednáře s ukázkou jejich tradičního řemesla. Pak vás pozveme na šalandu,  kde vám přiblížíme za pomoci historických fotografií, jak vypadal dřívější život ve sklepích,“ zve Pavla Mášková, manažerka návštěvnických služeb Plzeňského Prazdroje.

Dozvíte se řadu zajímavostí, například, že dříve šalanda sloužila pivovarské chase na stravování, odpočinek, ale i zábavu. Závěrem si vychutnáte degustaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu. Vstupenky na zpestřené prohlídky doporučujeme zakoupit online na webu http://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list

Více o akci na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/zivot-ve-sklepich/

Redakce Gastro&Hotel