Ples pro milovníky kvalitních vín na Hradě Litoměřice

autor: | Úno 12, 2013 | Novinky z Gastronomie

Hrad Litoměřice, bývalý gotický královský hrad, dnes součást městské památkové rezervace, se v sobotu 2. března od 20 hodin stane dějištěm Plesu přátel vína. Ve svižném i pomalém rytmu k tanci a poslechu zahraje skupina Rosti Pechouška. Na uvítanou bude pro návštěvníky připravena číše delikátního vína a vybraná vína bude možné na místě také zakoupit a odnést si je domů.

V dvouleté novodobé historii hradu, která je datována od ukončení rekonstrukce historicky unikátního objektu, jde teprve o druhou akci tohoto druhu. První byl loni v létě Svatojánský ples,“ upozornila na výjimečnost okamžiku Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je pořadatelem plesu. Ples přátel vína bude svou atmosférou komornějšího, o to však noblesnějšího rázu. K dispozici je hlavní sál pro sto osob a předsálí pro tři desítky účastníků. Vstupenky (180 Kč – hlavní sál, 150 Kč – předsálí) jsou již nyní v prodeji v recepci hradu.

Litoměřice jsou centrem vyhlášeného vinařského regionu. První zmínky o vinařství na tomto území pocházejí z poloviny 11. století, o vinici a vinařích se mluví v zakládací listině kapituly litoměřické z roku 1057. Největší rozmach Litoměřicko zažilo za dob Karla VI., v současné době vinice zabírají více než 280 hektarů, respektu se těší především zdejší bílá vína. Gotický Hrad Litoměřice je proto tím nejpříhodnějším místem, kde lze prožít příjemný večer plný tance, zábavy a výtečného vína.