Do vybraných hospod a restaurací se vrací světlé pivo Litovel Josef 13°. Litovelský pivovar ho uvařil všem Josefům k jejich svátku, který slaví 19. března.

Ve vybraných restauracích ho bude možné ochutnat do konce měsíce.

Litovel Josef 13° je nefiltrované světlé silné pivo, ve kterém se spojuje bohatá plná chuť spolu s výjimečnými hořkými tóny čtyřnásobného chmelení. „Při chmelovaru tohoto spodně kvašeného silného piva jsme použili pečlivě vybrané odrůdy chmelů z tršické oblasti, které doplňují další tuzemské aromatické druhy dochmelením za studena v ležáckých tancích.“ popisuje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký vznik tohoto speciálu.

Litovelští pivovarníci se při přípravě speciálu inspirovali významným hanáckým rodákem Josefem Svozilem, který v roce 1893 napomohl otevření Pivovaru Litovel. Byl také odborníkem na pěstování chmele, během svého hospodaření zavedl na Hané pěstování chmele s drátovým vedením.

Pivní speciál Pivovaru Litovel oslavuje kromě Josefa Svozila i všechny jeho jmenovce. Právě Josef je v současné době čtvrtým nejčastějším mužským jménem u nás. Tak na zdraví!

Tip litovelského sládka Petra Kosteleckého: Litovel Josef

Nefiltrované spodně kvašené silné pivo Litovel Josef 13° se vyznačuje bohatou, plnou chutí a výjimečnou hořkostí, získanou čtyřnásobným chmelením – při chmelovaru ve varně a dochmelením za studena v ležáckém sklepě. Při vaření byly použity vybrané odrůdy tuzemských chmelů. Na čepu ve vybraných restauracích a hospodách bude do konce března 2020.

Redakce Gastro&Hotel