Pivovar Ferdinand zve do Benešova na 21. pivovarské slavnosti

autor: | Zář 14, 2012 | Novinky z Gastronomie

Milovníci chmelového moku a příznivci dobré zábavy se mohou těšit na sobotu 15. září do Benešova u Prahy. V;areálu pivovaru Ferdinand budou od 12 hodin již po jedenadvacáté probíhat vyhlášené Pivovarské slavnosti. I letos nabídnou všech sedm druhů piv, včetně kvasnicového, a;chybět nebude ani bohatý doprovodný program pro dospělé, atrakce pro děti a vystoupení oblíbených českých kapel.

„Pivovarské slavnosti v;Benešově navštívilo loni cca 2000 lidí, kteří dohromady vypili 5865 piv. Jsem zvědavý, zda se letošním návštěvníkům podaří tento výkon pokořit. I letos na ně čeká všech sedm druhů piv oblíbené značky Ferdinand, proslavené tradiční výrobou,“ uvedl sládek pivovaru Jaroslav Lebeda. Připraveny jsou i soutěže a zájemci se mohou zúčastnit prohlídky pivovaru s;doprovodným komentářem. Nachystáno bude rovněž tradiční občerstvení a;dobré jídlo, kde nebudou chybět klobásy, grilované maso, guláš a další oblíbené pochutiny.

V doprovodném programu si podle zástupců pivovaru Ferdinand přijdou na své nejen dospělí, ale i;malé děti. Zatímco si dospělí budou vychutnávat pestrou pivní nabídku, pro děti bude připraven koutek Domu dětí a mládeže Benešov, kde si budou moci vyzkoušet malování na trička, čepičky, budou připraveny i atrakce jako skákací hrad se skluzavkou, jízda na býkovi ve stylu rodeo a oblíbené malování na obličej. Novinkou bude i přítomnost karikaturisty, který na památku vtipně zvěční všechny zájemce o svůj portrét.

Na pivu si budou moci návštěvníci pivních slavností pochutnávat za hudebního doprovodu hned na dvou podiích, kde vystoupí zástupci folku, blues, tvrdého rocku, ale i brazilské samby. Akcí bude provázet moderátorka Country rádia Veronika Čičková.

Vstupné na slavnosti stojí 50 Kč, děti mají vstup zdarma.

Velké podium:

13-14 hodin – Bílá nemoc

15-16 hodin – Adriano Trindade a Los Quomados

17-18 hodin – Odyssea Clasic

21-22 hodin – Doga

Malé podium

14-15 hodin; – Štěpán Kojan

16-17 hodin – Týnečanka

18-19 hodin – Čejka Band

20-21 hodin – Kurtizány z;25. Avenue;