Gastro provozy se uzavřely a možný je jen prodej s sebou. Jak na situaci zareagoval Pivovar Ferdinand? Nabízí svým hospodským speciální kohout na stáčení PET lahví. „V současné době máme na skladě několik těchto zařízení a další jsou od výrobce na cestě. K pivu je tento způsob nejšetrnější, a tak si zákazník doma může vychutnat pivo, jak se patří,“ říká Petr Dařílek, jednatel pivovaru. Ke speciálnímu kohoutu benešovský pivovar dodává také prázdné PET lahve v objemech 1,5 l nebo 1 l. V Praze a nově i na území Prahy-západ a Prahy-východ pivovar třikrát týdně rozváží své produkty službou ferdadomu.cz. Kromě lahvového piva nabízí také nefiltrované ležáky, pivo v sudech nebo ve speciálním nevratném obalu, tzv. petaineru. Více na www.pivovarferdinand.cz.

Tohle pivo je Pěkný číslo! Pivovar Ferdinand bude vařit speciální ležák pro Univerzitu Karlovu

Když se spojí parta matematiků, vysokoškoláků a milovníků kvalitního piva, vznikne Pěkný číslo. Právě tak se jmenuje nový ležák, který na trh v březnu 2021 uvede Pivovar Ferdinand ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským.

Hlavní inspirace? Číslo π, které se symbolicky promítá do receptury i názvu piva. Ale taky do složení: přibližná hodnota čísla π je 3,14, a tak se při výrobě používají hned tři druhy chmele. Stupňovitost ležáku je kolem 14 a obsah alkoholu zhruba 6,28 %, což odkazuje k dvojnásobku π.

Už teď se můžete těšit na pivo s nádechem karamelu, jemného cukrového melounu se stopami manga a vanilky, opojného bylino-kořenitého aroma s osvěžujícími tóny máty a tymiánu. Všechny vlastnosti piva krásně vyniknou díky tradičním výrobním postupům, na kterých si Pivovar Ferdinand zakládá. Tohle pivo bude zkrátka stejně jedinečné jako Ludolfovo číslo!

Redakce Gastro&Hotel