Jeden z předních šampaňských domů Piper-Heidsieck zůstává nadále oficiálním šampaňským vínem světoznámého filmového festivalu ve francouzském Cannes. Z této pocty se vinařství těší už déle než dvě dekády, na 70. ročníku očekávaného festivalu Piper-Heidsieck představí limitované červenozlaté lahve svého prvotřídního šampaňského.

Piper-Heidsieck se dlouhodobě řadí k nejuznávanějším francouzským producentům šumivého vína

„Piper-Heidsieck se dlouhodobě řadí k nejuznávanějším francouzským producentům šumivého vína. Více než 80 let se spojuje s uměním a především filmem, který v případě festivalu v Cannes představuje absolutní špičku a elitu svého oboru,“ vysvětluje Alexander Suja, marketingový ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, která šampaňská Piper-Heidsieck distribuuje v České republice.

Cuvée Brut v exkluzivních lahvích

Pro jubilejní 70. ročník filmového festivalu v Cannes přichystal šampaňský dům Piper-Heidsieck své Cuvée Brut v exkluzivních lahvích symbolizujících hvězdný červený koberec a ocenění Zlatá palma, která se v Cannes udílí. Hosté a účastníci se během celého festivalu, tedy od 17. do 28. května, setkají s prvotřídními šumivými víny Piper-Heidsieck u všech oficiálních obědů, večeří i večírků v rámci události. „Červenozlaté lahve se mimo jiné objeví i na stolech a terasách prestižních restaurací na ikonické promenádě Croisette, která je s Cannes i samotným festivalem neodmyslitelně spjatá,“ dodává Alexander Suja.

Piper-Heidsieck podporuje filmovou tvorbu dlouhodobě

Vinařství Piper-Heidsieck podporuje filmovou tvorbu už od první poloviny 20. století. Roku 1933 se lahev jeho šampaňského poprvé objevila na filmovém plátně ve snímku legendární dvojice Lareul a Hardy s názvem Jedeme na Honolulu. Víno jednoho z předních šampaňských domů pila také ikonická Marilyn Monroe nebo britský herec Rex Harrison, který roku 1964 získal Oscara za hlavní roli v muzikálu My Fair Lady. Kromě filmového festivalu v Cannes zůstává Piper-Heidsieck spjatý také s nejznámějšími filmovými cenami Oscar, při jejichž předávání se víno i letos nalévalo. Historie šampaňského domu Piper-Heidsieck sahá až do roku 1785, kdy ho založil Florens-Louis Heidsieck. Jeho výhradním distributorem pro Česko a Slovensko je společnost Premier Wines & Spirits.

Text i foto: relativepr.cz