Penzion roku 2013 vybrali opět sami zákazníci

autor: | Zář 25, 2013 | Novinky z Gastronomie

Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) ve spolupráci se společnostmi FTonline a Pivovary Staropramen každoročně vyhlašuje anketu Penzion roku. Absolutní vítěz ankety bude vyhlášen během galavečera Výroční konference AHR ČR v Brně, v hotelu Best Western Premier International Brno dne 22. listopadu 2013. Objektivitu ankety garantují sami turisté. Hlasovat mohou jen ti, kteří konkrétní penzion navštívili jako hosté.

V letošním roce se do ankety zapojilo 300 penzionů z celé České republiky a téměř 7000 hostů, kteří odevzdali celkem 8 112 hlasů. Na rozdíl od podobných ocenění o nejlepší ubytovací zařízení, v anketě Penzion roku, který asociace každoročně vyhlašuje ve spolupráci s Pivovary Staropramen, mohou hlasovat pouze hosté, kteří mají se službou své osobní zkušenosti. To dodává ceně prestiž a objektivitu. Provozovatelé nominovaných zařízení mohou být na své výsledky skutečně hrdí. Po několikaleté zkušenosti z ankety, která je pro penziony i hodnotitele bezplatná, lze konstatovat, že nejen umístění v TOP 50, ale už samotná nominace, jsou zajímavou propagací zapojených penzionů.

Anketa Penzion roku 2013 zahrnuje kategorie TOP 50, letos nově Nejlepší penzion v kraji, Nejlepší penzion dle zaměření, jako například pro rodiny s dětmi, wellness, venkovský penzion, pro aktivní dovolenou apod.

Mezi desítku nejlépe hodnocených (TOP 10) se v letošním roce dostaly tyto penziony:

Hospodářský Dvůr Bohuslavice, Penzion Pohoda, Penzion Sluníčko – Sepetná, Penzion U černého kohouta, Penzion Seeberg, Penzion U Hrádku, Penzion UKO, Penzion U Roušarů, Penzion Valtice, Penziony a restaurace Gaudeo.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu řekl: „Zákazníci mají jedinečnou možnost seznámit se s nejlépe hodnocenými penziony v každém kraji, kam cestují. Většina těchto zařízení jsou malé, často rodinné podniky. O to významnější je skutečnost, že dokážou v dnešní ekonomicky složité době získat úspěch u zákazníků a to převážně kvalitou služeb a osobním přístupem ke svým hostům.“

Více informací k anketě naleznete na www.ahrcr.cz .