Asociace hotelů a restaurací (AHR ČR) rozdala své výroční ceny za rok 2020. Nejvyšší ocenění získal Penzion Jelen z Vranova nad Dyjí. Výroční ceny uděluje asociace již od roku 2007 a oceňuje jimi profesionály z oboru cestovního ruchu. Penzion Jelen se do TOP 10 probojoval již v letech 2017 a 2019 a tentokrát si odnesl i cenu nejvyšší. Udílení cen bylo kvůli pandemii několikrát odloženo a na letošním galavečeru, který se konal 24. března, byly slavnostně předány ceny za rok 2020.

„Jsme samozřejmě moc rádi, že náš penzion získal toto prestižní ocenění. Vážíme si toho o to víc, že cena je udílena nejen odbornou porotou, ale vychází především z nezávislého hodnocení našich hostů. Vždy jsme se snažili poskytnout jim maximum pohodlí a přátelské rodinné prostředí. Prostě to, co bychom sami ocenili při našich cestách. Tomu při naší práci vše podřizujeme a chceme se tím řídit i nadále,“ říká Jana Vrbová, majitelka Penzionu Jelen.

Penzion Jelen je rodinný penzion, který nabízí komfortní ubytování v prvorepublikové vile s prostornou zahradou. Je ideální nejenom pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou i milovníci aktivního či pasivního odpočinku. Areál penzionu je určen pouze pro ubytované hosty, což jim poskytuje dostatečné soukromí. Zahradní posezení si mohou klienti vychutnat s výhledem na blízký zámek Vranov nad Dyjí a zahrada plná stromů nabízí dostatek zeleně a stínu v letních parních měsících. Privátní finskou saunu se solnou terapií a bazénkem ocení návštěvníci například za deštivého počasí.

Vranovsko a celý Národní park Podyjí, kde se oceněný penzion nachází, přitahuje pozornost v jakémkoliv období. Oblíbené jsou výlety pěšky nebo na kole za přírodními krásami a vyhlídkami. V letních měsících pak návštěvníci najdou osvěžení ve Vranovské přehradě, též nazývané trefně „Moravským Jadranem“. Přehrada je kolébkou vodních sportů, takže na své si přijdou i aktivní sportovci. Na milovníky historie zde čeká záplava hradů a zámků a dalších památek jak na českém, tak i na rakouském břehu Dyje. Na Národní park Podyjí přirozeně navazuje rakouský národní park Thayatal.  Oba národní parky jsou spojeny meandrujícím tokem řeky Dyje/Thaya. Neodmyslitelnou součástí tohoto kraje jsou lahodná znojemská vína. Znojemská vinařská podoblast patří k nejvýznamnějším vinařským regionům, není proto překvapením, že přímo v parku Podyjí se nachází jedna z nejstarších a nejkrásnějších vinic v Evropě.

Turisticky vyhledávaná lokalita zažívá v posledních letech rozmach, právě kombinace přírodních krás, historických památek a vinařské oblasti je tím hlavním lákadlem a neméně podstatným faktem oblasti je také blízkost s rakouskými hranicemi.

Asociace hotelů a restaurací uděluje výroční ceny již od svého vzniku. Od roku 2007 tak rozdala 121 ocenění v hlavních kategoriích a dalších 16 mimořádných. Mezi hlavní kategorie patří Hoteliér roku, a to pro hotely do 80 a nad 80 pokojů. Další cenou je Restauratér roku, kdy oceňuje odděleně samostatnou a hotelovou restauraci. Na kategorii Penzion roku spolupracuje asociace s hotelovým systémem Previo. Anketa je postavena na kombinaci recenzí od ubytovaných hostů a hodnocení odborné komise. Na základě vybraných kritérií a jejich bodového skóre a hodnocení odborné komise vzniká žebříček deseti nejlepších penzionů, ze kterých je zvolen vítězný Penzion roku.

Více informací najdete na: https://cenyahr.cz/