Česká veganská společnost letos vyhlásila soutěž, ve které se měli utkat ti nejlepší kuchaři se svými rostlinnými recepty. Hlavním smyslem soutěže bylo ukázat atraktivní, nutričně vyvážené moderní veganské pokrmy, které jsou v dnešní době velmi žádané. Soutěže se zúčastnili nejen kuchaři z veganských restaurací, ale i lidé z profesionálních kuchyní používajících živočišné produkty.

Do soutěže se přihlásila i Pavla Drlíková – kuchařka z brněnské veganské restaurace Die Küche, která je součástí klubu Kabinet MÚZ, a kuchařské utkání vyhrála. ,,Překvapilo mě, jakou má soutěž vysokou úroveň, i když se jednalo o první ročník. Velice profesionální přístup personálu, organizátorů, poroty i samotných soutěžících. O to víc mě první místo těší, protože konkurence byla opravdu veliká.” popisuje Pavla.

Od luxusních degustačních menu o čtyřech chodech po svíčkovou omáčku nebo halušky – to vše je DIE KÜCHE. To, co spojuje všechna jídla a především koncept celé restaurace, je však jednoduché: důraz na kvalitu, čerstvost a veganství. Od roku 2016 Die Küche přesvědčuje své hosty o tom, že veganská kuchyně nemusí být jen pouhou náhražkou, ale že může nabídnout nečekaný chuťový zážitek i mnohým neveganům. O tom, že Die Küche stojí za zkoušku mimo jiné hovoří i fakt, že restaurace obdržela titul Nejlepší veganská restaurace roku 2019.

A jaké jídlo tolik porotě zachutnalo? Carpaccio z pečené červené řepy, nočky z mandlového sýru, kaviár z ostružin, crumble z vlašských ořechů a ovesných vloček, rukolové pesto. ,,Pokrm, který jsme prezentovali, měl být sezónní, lehce stravitelný a výživově vyvážený. Jídlo neberu jako „plnidlo“, ale zároveň se zajímám, aby v pokrmu byl dostatek bílkovin, kvalitních tuků a sacharidů. Při vymýšlení soutěžního jídla jsem proto k tomu takto přistupovala. Aby chuť jednotlivých komponentů do sebe krásně zapadaly a člověk se po jídle necítil unavený. Ba naopak plný energie.” vysvětluje Pavla, která je také autorkou kuchařky Veganské Neřesti. Kniha je k dostání také přímo v restauraci Die Küche a najdete v ní spoustu zajímavých receptů.

Za celý tým Die Küche a Kabinet MÚZ bychom vás rádi pozvali do restaurace nejen na polední menu, ale také na novou vyladěnou podzimní odpolední nabídku, kterou můžete ochutnat už v polovině října. Brzy také proběhne akce, na které bude možné ochutnat právě vítězné jídlo. Sledujte facebookové stránky Die Küche a brzy se dozvíte víc.

Redakce Gastro&Hotel