Každý let společnosti Emirates je svátkem pro všechny milovníky kvalitní čokolády. Nyní se k nim můžete připojit také vy v rámci oslav Světového dne čokolády, který připadá na dnešní datum 7. července. Společnost představuje ty nejoblíbenější čokoládové dezerty servírované na palubách Emirates, které si můžete připravit z pohodlí vašeho domova.

Lidé nejen v České republice, ale po celém světě pocítili v posledních měsících řadu nařízení, která omezila možnosti cestování. Emirates se proto rozhodla přiblížit zákazníkům palubní servis, který zahrnuje vynikající dezerty servírované na palubách svých letadel. Vychutnejte si cestu do čokoládového nebe s tipy od oceňovaných šéfkuchařů Emirates.

Vrstvený čokoládový dort

Tento dort se skládá z několika vrstev dokonalého čokoládového piškotu, elegantní ganache a vynikající náplně, kterou ocení každý čokoládový znalec. Tento dezert je také vynikající v kombinaci s malinovým želé. V této podobě se podává také na dlouhých trasách společnosti Emirates.

Čokoládový cheescake

Cheescake představuje moderní tvarohový koláč, který původně vznikl v USA. Čokoládová verze cheescaku je v USA tak oblíbená, že dokonce oslavují 6. březen jako národní den tohoto dezertu. Společnost Emirates servírovala v rámci valentýnské nabídky cheescake s bílou čokoládou a mučenkou.

Čokoládový mousse

Cestující Emirates směrující do Evropy si mohou po večeři vychutnat výtečnou čokoládovou pěnu. Tento jednoduchý, nadýchaný a lahodný dezert je klasikou, která se hodí pro všechny příležitosti. Letecká společnost minulé Vánoce servírovala na vybraných letech speciální mléčnou čokoládovou pěnu s brusinkovým kompotem, čímž dokonale podtrhla slavnostní atmosféru svátečních dnů.

Bezlepkový čokoládový dort

Někteří z nás zajisté ocení bezlepkovou variantu sladkých dezertů třeba i v podobě lahodného čokoládového dortu, který se pyšní bohatou čokoládovou chutí.  Hustá vrstva z čokolády zajistí intenzivní požitek v každém soustu. Emirates tento dezert servíruje s mangovým kompotem, stejně tak je výborný s čerstvými malinami.

Emirates spolupracuje s těmi nejvybranějšími značkami čokolád jako Godiva z Belgie, Canonica ze Švýcarska či Coco Jalila, která kombinuje tradiční evropský styl čokolád s arabských nádechem. Tyto luxusní čokolády jsou servírované jako závěrečná tečka po každém vícechodovém menu inspirovaném kuchyní cílové destinace a dovádějí gastronomické zážitky na palubě Emirates k dokonalosti.

Redakce Gastro&Hotel