reklama

První online pivní výčep Peevo.cz rozšiřuje rozvoz mimo Prahu

autor: | Úno 13, 2019 | Rubriky | 0 komentářů

První online pivní výčep Peevo.cz, který v Praze a okolí od loňského září expresně rozváží čerstvě načepovaná piva z menších českých pivovarů, rozšířil rozvoz také mimo hranice Prahy, v první fázi do Říčan, Průhonic, Velkých Popovic a okolí v okrese Praha – východ. Zákazníci mohou nově využít také možnost osobního odběru přímo v Peevo.cz (Tomáškova 773/3, Praha 5), nebo expresního doručení v lokalitě Prahy 5 objednáním přes rozvážkovou službu Damejidlo.cz.

„Na trhu jsme zatím opravdu jen pár měsíců, ale zájem o naši službu každý měsíc roste zhruba o 20-30 % a velmi nás těší vesměs pozitivní reakce od lidí, kteří nás vyzkoušeli a vracejí se. Naši zá­kaz­níci si chvá­lí vy­ni­ka­jící ser­vis, rych­lost do­ručení a hlavně mož­nost vy­chut­nat si zajímavá ře­me­slná piva z po­hod­lí do­mova,“ říká Matúš Karaffa, spoluzakladatel Peevo.cz, a dodává: „Za první 4 měsíce provozu se přes Peevo.cz vyčepovalo přes 300 sudů piv. Na čepu se vystřídalo celkem 82 různých piv z 36 menších českých pivovarů a minipivovarů. Jednoznačné neprodávanější jsou světlá svrchně kvašená piva stylu IPA. Z konkrétních piv vede dvojice Clock Twist American Red IPA 14° z řemeslného pivovaru Clock z Potštejna a Zichovec Mosaic ALE 12° z rodinného pivovaru Zichovec.“

Pražanům chutná online nejvíce IPA a „pivo online“ chutná také ženám

Od testovacího spuštění služby Peevo.cz v září loňského roku si službu vyzkoušelo už přes 800 zákazníků. Překvapivě roste počet žen, které službu online výčepu také využívají. V prosinci to byla dokonce celá čtvrtina zákazníků, jinak se podíl žen pohybuje okolo 18 %. Většina zákazníků jsou Češi, ale pomalu roste také počet cizinců. Nejvíce objednávek připadá na pátek a sobotu, nejméně naopak na pondělí. „Od nového roku jsme se na základě toho rozhodli upravit naši otevírací dobu a během pondělí nedoručujeme,“ doplňuje Matúš Karaffa. Nejčastěji si lidé nechávají pivo doručovat mezi 19:30 a 20:30 hodinou. Tři čtvrtiny objednávek připadají na pivo v 1 l a 1,5 l lahvích a poměr skleněných vs. plastových lahví je zhruba jedna čtvrtina ku třem čtvrtinám.

V dalších plánech Peevo.cz pro letošní rok je pak postupné rozšiřování rozvozu do okolí Prahy, zejména do pražských satelitů a okruhu cca 15-20 km kolem Prahy, a rozšiřování nabídky piv – nejen na čepu, ale také prostřednictvím piva v lahvi přímo od pivovarů. „Během prosince jsme zkušebně rozšířili naši nabídku a počet piv cestou malé pivotéky, kde si k čepovanému pivu mohou zákazníci přidat i zajímavé pivní speciály stočené přímo v pivovarech, a mezi našimi zákazníky byl o to opravdu velký zájem,“ uzavírá Matúš Karaffa.

Clock Twist American Red IPA 14°

Tahle IPA se sice červená, ale rozhodně se nemá za co stydět. Jen co se probouráte nižší hustou pěnou, pocítíte středně sladové tělo, ve kterém zazvoní tóny tropického ovoce. Ale nakonec skóruje sehraná dvojice amerických chmelů, které překonávají své spoluhráče na plné čáře.

Obsah alkoholu: 6,2 %

Stupňovitost: 14,0°

Složení: Voda, slad, americké chmely Citra a Centennial

Hořkost (IBU): 60

Pivovar: Clock

Piva z potštejnského pivovaru Clock mají etikety jak z marvelovek. Zaslouženě. Jejich superhrdinové Hektor, Twist nebo Exorcist už zachránili nejednoho Čecha od smrti žízní. Pokud se v Potštejně stavíte, můžete navštívit i přilehlou pivnici a vyzkoušet klasiky i speciály rovnou u zdroje.

Zichovec Mosaic ALE 12°

Svěží citróny, limety a grepy, ale citronáda to není. Chmel Mosaic téhle slámové zlatavé APĚ dodává grepový nádech v chuti i vůni a dokonalá souhra se slady Pale Ale a CaraPils dává vzniknout lehkému, tak akorát říznému pivu, které vám bude chutnat po celý večer.

Obsah alkoholu: 5,5 %

Stupňovitost: 12°

Složení: Voda, slad, chmel Mosaic

Hořkost (IBU): 40

Pivovar: Zichovec

Rodinný pivovar Zichovec v Lounech funguje od roku 2012. Postaven byl proto, aby se vyvážila nabídka speciálů oproti unifikovaným chutím piv velkých pivovarů. Stojíme na stejné straně vah a jsme rádi, že zichovecké pivo můžeme posílat dál do světa.


O Peevo.cz

Online výčep Peevo.cz nabízí 6-8 druhů piv, které se obměňují několikrát týdně. Objednávku stačí jednoduše naklikat na webu Peevo.cz, zvolit množství a skleněnou či PET lahev. Pivo je načepováno speciální technologií metodou protitlaku. Nasazením lahve na čep se spoj uzavře a láhev se nejprve vyplní pivoplynem, což je směs CO2 a dusíku, tedy klasický potravinářský plyn používaný v pivovarech, který vytlačí vzduch. Až poté se do lahve napustí pivo, které stéká po stěnách lahve, nijak nepění a díky tomu se dá rychle načepovat. Výsledkem je čerstvé pivo, které vydrží v lahvi až měsíc. Pivo je potom dodáno zákazníkovi expresně do 90 minut nebo ve zvoleném čase. Kurýr přiveze pivo vychlazené na ideální teplotu v termoboxu, připravené k servírování.

Video jak funguje Peevo.cz: https://www.youtube.com/watch?v=VOuQpzKPA9M

Více na www.peevo.cz, www.facebook.com/peevo.cz/ a www.instagram.com/peevo.cz/.