"Olio Capitale" se bude konat opět 2. – 5.března 2012

autor: | Kvě 5, 2011 | Novinky z Gastronomie

V roce 2011 vydání zaznamenala účast více než 6000 návštěvníků, 1000 setkání mezi prodávajícími a kupujícími z celé Evropy, Severní Ameriky a Asie
;
“Olio Capitale”, jediný veletrh v Itálii určené výhradně pro extra panenský olivový olej, dívá se do příštího vydání v roce 2012: tato výstava typických extra panenského olivového oleje se bude konat opět v Terstu (Itálie) od 2-5 03. 2012 a její organizace bude i nadále koordinovat Aries, zvláštní agentura Obchodní komory v Terstu, která bude opět navrhne její původní program, včetně nejen obchodní jednání a prodeje, ale také ochutnávka workshopy a výstavy.
;
Více než 6000 návštěvníků a 1000 setkání mezi vystavovateli a zahraničními kupci: tyto údaje samy o sobě může poskytnout hmatatelné důkazy o úspěch zaznamenal v letošním roce “Olio Capitale”. EXPO v Terstu, privilegovaný prezentace pro střední a východní Evropy, shromáždila letos vystavovatelé značek a nových výrobků, mezi které čokoláda a zmrzlina vyrobená s olivovým olejem, který navrhl více než 200 výrobních společností z celé Itálie, především z italské Abruzzo a Apulie regiony kromě Španělska, Portugalska, Slovinska a Chorvatska.
;
Tento veletrh vděčí za svůj mezinárodní charakter také účast návštěvníků, stravování sektor profesionálů a nadšenců z jídla a vína speciality přichází ve velkých množstvích od sousedních zemí, zejména z Rakouska a Slovinska, nemluvě o účasti odborníků z odvětví, mezi nimiž především kupci z celé Evropy, USA a Asii. Prodej v průběhu veletrhu, ale především přítomnost tolika hosty a návštěvníky, kteří jsou stále zamilovaný do takových výrobků a které jsou vylepšování jejich chuti a zlepšení jejich znalostí o extra panenského olivového oleje, byli určení významu, pokud jde o pozoruhodné pozitivní výsledky pro vystavovatele.

“Zavazuji se k zapojení 105 obchodních komor v Itálii a 73 italských obchodních komor v zahraničí v příštích 6. vydání, s cílem rozšířit síť kontaktů a vztahů,” poznamenal Antonio Paoletti, předseda senátu obchodu v Terstu. “Vždy jsme věřili v tomto případě, jehož přízvuk je výlučně kladen na olivovém oleji bez výběru dalších produktů, jako jsou potraviny či vína, jako druhá volba, dosáhnout úspěchu bez ohledu na to, co se s produktem, jako je tomu v jiných podobných událostí.

Jméno je samo-vysvětlující: Terst, olivový olej hlavního města, a výhradně olivový olej, ve městě poznamenán ziskové obchodní činnosti, a pokud jsou oba výrobní podniky a firmami řádně chráněna “. Návštěvníci jsou přitahováni bohatou sérii událostí straně zábavné, který zároveň šířil kulturu zdravé výživy a zdravého stravování, o čemž svědčí škola vaření Emilio Cuk je.

Významná, samo-vysvětlující, akce označení tohoto čtyři dny veletrhu, pokud jde o pozornost věnována dynamice vliv a zapojení účastníků, byla prezentace italského olivového oleje “Manifest per il Risorgimento”, akční plán pro oživení tohoto sektoru, zdůraznit hodnotu výrobku, jako je extra panenský olivový olej, který v průběhu doby neobdržel žádné skutečnou podporu z obchodu-související hlediska. Takový akční plán, jehož italský název odkazuje na italskou Obnova hnutí, byl objasněn na publiku expertů a odborníků v oboru Luigi Caricato, olej specialista a režisér “Teatro Naturale”, mediální partner “Olio Capitale”.

V rámci veletrhu, “Olio Capitale soutěž” také proběhla, se třemi olivových olejů vybraných ze tří různých porot (profesionální degustátoři ‘porota, kuchaři a stravovacích’ poroty a poroty spotřebitelů ‘) se společně přijatých rozhodnutí; vítěze roku 2011 jsou:
• lehce ovocnou Kategorie: Farmhouse v Altomena (Pelago – FI), tradiční organické
• Střední Ovocná Kategorie: agrestis Zemědělské družstvo (Buccheri – SR), Bell’Omio biológico
• Intenzivní Ovocná Kategorie: Ekologické zemědělství Titone (Trapani), Dop Valli trapanesi

Zvláštní uznání:

• Spotřebitelé ‘poroty a stravovacích’ poroty: Potosi 10 SA, Jaen (Španělsko), Fuenroble
Porota • Degustátorky ‘: Ekologické zemědělství firmy Titone, Trapani, Dop Valli Trapanasi