Nespresso vytváří neočekávaný a potěšující zážitek z;pití kávy

Společnost Nespresso toto jaro nabízí skutečně inovativní senzorickou chuťovou zkušenost, limitovanou edici kávy Onirio, kterou si milovníci kávy budou moci vychutnat od 18. dubna po dobu několika týdnů. ;Onirio je směs nejjemnějších káv typu Arabica z;Etiopie a vyznačuje se vyváženou chutí s nezapomenutelným aroma bílých květů, připomínajících jasmín, a květy pomerančovníků.

Chtěli jsme vytvořit výjimečně krémovou kávu, hustou, ale s;těmi nejjemnějšími květinovými tóny,“ vyjádřil se Alexis Rodriguez, Nespresso odborník na kávu. “S kávou Onirio se nám podařilo vytvořit skutečnou alchymii.”

Nespresso kávoví odborníci zkušeně vybrali, perfektně namíchali a pečlivě upražili nejjemnější kávy z;Etiopie. Onirio je směs, která se skládá ze dvou druhů káv Arabica z regionu Sidama nacházejícího se na jihozápadě Etiopie: ;Arabica ze Sidamo a ;Arabica z Yrgacheffe. Arabica ze Sidamo má přirozeně květinové tóny s;plně zaobleným tělem. Káva Arabica pocházející z;Yrgacheffe je jemná a měkká na patře s;květinovými, jemně kořeněnými aromatickými tóny a špetkou citrusově-ovocného aroma.

Již při prvním doušku kávy Onirio se milovníci kávy vydají na senzorickou cestu řadou květinových vůní. Tato výjimečná káva uvolňuje pozoruhodný buket bílých květin, připomínajících jasmín a květy pomerančovníků.

Chuťový zážitek kávy Onirio zintenzivní a doplní pocit potěšení přicházející v;okamžiku uvolnění jedinečných vůní a chutí kávy v;šálku. Jak dochází k;rozvíjení květinových aroma, objevují se pražené tóny a odhalují hutné, ale sametové tělo.

Odborníci na pražení kávy společnosti Nespresso zvolili techniku odděleného pražení dvou typů káv, aby mohli pro tuto jemnou kombinaci uvedených chutí extrahovat nejlepší aromatické kvality každé kávy Arabica ve směsi. ;Intenzivní pražení kávy Arabica ze Sidamo dává vyniknout praženým tónům a zachování květinového charakteru, což směsi dodává plné, zaoblené tělo. Lehké pražení kávy Arabica z Yrgacheffe umožní uvolnění květinových tónů, což dodává směsi příchuť čerstvosti, a to díky citrusově-ovocným chutím.

Tato káva nejlépe chutná v šálku espresso (40ml) a je ohodnocena intenzitou 5. Káva Onirio je uzavřena v;perleťově bílé kapsli, která uchová veškeré její aroma. Limitovaná edice Onirio bude dostupná v;Nespresso Boutique a na www.nespresso.com od 18. dubna 2011 za cenu 104 CZK.


Redakce Gastro&Hotel