Nové potraviny s logem CEFF – masné výrobky a dětské křupky

autor: | Čvc 12, 2013 | Novinky z Gastronomie

Logem CEFF se nově pyšní i drůbeží tlačenka, domácí paštika z vepřového masa a barevné dětské křupky. Tyto potraviny bez zbytečné chemie jsou k dostání v maloobchodní síti.

Nové české výrobky získaly logo CEFF (Certified E-Friendly Food) a zařadily se tak do skupiny potravin bez zbytečné chemie. Jedná se o drůbeží tlačenku značky Vodňanské kuře, paštiku z vepřového masa, kterou vyrábí Jatka Machač, a o dětské Perličky od firmy Poex. Všechny tyto produkty jsou vyráběny v souladu se stanovami CEFF a neobsahují pro lidský organizmus nevhodná éčka, jako jsou konzervanty, umělá barviva, sladidla či glutamát.

Logo CEFF umístěné na jejich obalech poskytuje spotřebitelům snadnou orientaci při výběru potravin bez obsahu škodlivé a nadbytečné chemie. Tím usnadňuje samotný nákup a pomáhá snížit konzumaci nežádoucích chemických přísad. Zároveň je CEFF garantem složení těchto potravin, jelikož je na absenci určitých éček namátkově testuje u Státního zdravotního ústavu.

Drůbeží tlačenka – klasická česká pochoutka bez chemických konzervantů

Pro milovníky české tradiční kuchyně je určena drůbeží tlačenka známé značky Vodňanské kuře. Spadá do skupiny tepelně opracovaných masných výrobků a je tedy určen pro přímou spotřebu za studena. Díky vhodnému složení ji mohou bez starosti konzumovat velcí i malí zákazníci s výjimkou kojenců, a to bez rozdílu zdravotního stavu, dietních omezení či alergií. Tlačenka je zcela bezpečná, neobsahuje žádné alergeny, lepek, přídatné látky ani agresivní koření. Právě díky svému šetrnému složení získala certifikaci CEFF. Má lahodnou chuť, je křehká a šťavnatá a obsah masa si může zákazník sám ověřit na viditelné mozaice.

Výrobce: Vodňanské kuře, http://www.vodnanskadrubez.cz/

Tatínkova paštika, chutný předkrm i svačina

Dalším nově certifikovaným výrobkem je Tatínkova paštika z produkce jatek Machač. Obsahuje pouze vepřové maso, sůl a směs koření, žádné přídatné látky ani náhražky. Základem její výroby jsou kvalitní suroviny a původní receptura, na kterou jsou jatka Machač právem hrdá. Paštika je vhodná pro každého, kdo si rád pochutná na masných výrobcích ze skutečného masa.

Výrobce: Machač Malokapacitní jatka s.r.o., http://www.jatkamachac.cz/

Sladké a barevné Perličky pro mlsání v každém věku

Děti rády sladké, ale ne každá dobrota je pro ně vhodná. Jedna z těch, které mohou bez starostí konzumovat, jsou sladké ovocné Perličky od firmy Poex. Ta se zaměřuje na výrobu cereálií, snacksů a sušených plodů a pro děti má ucelenou řadu produktů. Perličky mají kukuřičný základ, přírodní ovocné aroma a dají se konzumovat buď samotné, nebo s mlékem jako snídaňové cereálie. Vhodné jsou pro každého, ale na pozoru by se měli mít alergici. Perličky mohou obsahovat stopy arašídů, ořechů, obilovin s obsahem lepku, mléka, sóji a sezamu.

Výrobce: POEX Velké Meziříčí, a.s., http://www.poex.cz/

Více informací naleznete na http://www.ceff.info nebo na kontaktech níže.