Nové ocenění pro Mlékárnu Valašské Meziříčí

autor: | Zář 16, 2014 | Novinky z Gastronomie

Do sbírky cen, která Mlékárna Valašské Meziříčí pravidelně za své výrobky získává, přibylo ocenění Regionální potravina. Tentokrát za Smetanový jogurt čokoládový z Valašska. Slavnostní předání proběhlo 23. srpna, kdy sedm producentů potravin za Zlínský kraj převzalo certifikát z rukou ministra zemědělství Mariana Jurečka a hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka. Vítězný Valašský jogurt čokoládový zastupoval kategorii Mléčné výrobky ostatní. O Regionální potravinu Zlínského kraje bojovalo 135 produktů.

„Za každé ocenění pro naše výrobky jsme moc rádi a velice si jich vážíme. Certifikát je pro nás pomyslným vysvědčením a potvrzením, že se snažíme zákazníkům nabídnout kvalitní výrobky,“ říká Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Ministerstvo zemědělství oceňuje vztah výrobku k regionu, použité suroviny, inovativnost nebo senzorické vlastnosti a v kategorii Mléčné výrobky ostatní byl Smetanový jogurt z Valašska čokoládový jedničkou,“ dodává Radka Benešová.

Vítězný Smetanový jogurt čokoládový

Smetanový jogurt s čokoládovou příchutí na dně kelímku má specifickou jemnou a lahodnou chuť. Vyznačuje se především hustou konzistencí. Jogurtová složka je vyrobena podle tradiční receptury pouze ze smetany a jogurtových bakterií. Neobsahuje žádná umělá aditiva, jeho složení je čistě přírodní.

Soutěž Regionální potravina

Je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina čtyři roky na obale výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy.

/