Nová trasa v Popovicích hlásí rekordní návštěvu, přivítala už dvacet tisíc

autor: | Srp 16, 2012 | Novinky z Gastronomie

Zájem turistů o pivovar ve Velkých Popovicích výrazně narůstá, za posledních sedm let se počty příchozích zčtyřnásobily. Také díky novinkám atraktivní trasy přivítal pivovar letos 20;000. návštěvníka již 8. srpna. Češi představují 57 % zájemců o prohlídku a nejčastější zahraniční návštěvou jsou Rusové, kteří tvoří takřka třetinu dosavadního celkového počtu návštěvníků.

„I při celkově vyšší návštěvnosti se rozložení příchozích hostů z;pohledu národností v;posledních letech téměř nemění. Českých návštěvníků je 57 %, více než 40% lidí tedy přijíždí ze zahraničí. Nejvíce cizinců pochází z;Ruské federace, kde je Velkopopovický Kozel velice populární,“ vysvětluje Karel Kraus, marketingový manažer Plzeňského Prazdroje. Pivovar pravidelně vítá také turisty z;Německa, Velké Británie, Maďarska, severských zemí nebo i exotických krajin, jako např. Austrálie či Nový Zéland.

Domácí návštěvníci přijíždějí nejčastěji ze středních Čech a využívají zejména individuální návštěvy. Další kategorií jsou pražští cyklisté, pro které Velké Popovice představují ideální a oblíbený tip na výlet. Přes 83 % zájemců o prohlídky přijíždí do pivovaru organizovaně.

Jubilejním návštěvníkem se stal Martin Kussior, který tráví letní dovolenou v;okolí Popovic a do pivovaru přijel na prohlídku s;rodinou. „Při prohlídce pivovaru mě zaujala technicky dokonalá stáčírna a hlavně informace o surovinách a samotné výrobě velkopopovického piva. Musím přiznat, že jsem si doplnil vzdělání a že při dalším setkání s;Kozlem k;němu budu už přistupovat trochu jinak,“ podělil se o své dojmy z;pivovaru jubilejní návštěvník, kterému předali zástupci pivovaru malou pozornost.
Velkopopovický pivovar na zatraktivnění své prohlídkové trasy komplexně pracuje, i proto se daří nabízet návštěvníkům zajímavé novinky. Letos v;květnu pivovar rozšířil prohlídku Po stopách Kozla o unikátní 40 metrů dlouhý tunel vedoucí z;ležáckých sklepů přímo do stáčírny a nabídl novou expozici v historické varně z;roku 1928. Přímo v;autentickém prostředí;ležáckých sklepů si pak mohou návštěvníci vychutnat velkopopovická piva z;nového jedinečného výčepu.
Raritou a duší pivovaru je živý maskot kozel Olda, který je přirozenou součástí pivovarského parku, ale i řady ceremonií a významných akcí pivovaru. Prvního maskota získal popovický pivovar až z;Užhorodu v;roce 1939. Jméno Olda získal po svém původním ošetřovateli a všichni jeho následovníci dostávají své první jméno po něm.
Suvenýry s;kozlími motivy si mohou zájemci zakoupit v;Návštěvnickém centru v;Kozlím obchůdku nebo prostřednictvím e-shopu, dalším lákadlem pro návštěvníky pivovaru je Kozlíkův konferenční prostor, venkovní areál pro zážitkové akce a Kozlovna, která byla vedle pivovaru otevřena v;roce 2010.
;

;