Gastronomická mapa metropole se rozroste o novou, nanejvýš zajímavou adresu. V ulici Elišky Peškové v Praze 5 se koncem dubna otevře restaurace Bockem. Název lehce naznačuje spojitost s holešovickým Vnitroblockem. Ne náhodou. Originální podnik totiž vznikl z popudu šéfkuchaře Kavárny co hledá jméno Ondřeje Kynčla za aktivní spolupráce majitelů kavárny a Vnitroblocku. Původní záměr byl umístit restauraci Bockem přímo v kreativním centru Holešovic, nakonec své místo našla na Smíchově.

bokem2

Koncept nové restaurace Bockem je založen na zkušeném kuchařském týmu v čele s Ondřejem Kynčlem, kvalitních sezónních surovinách, zpracovaných moderními úpravami. Třetím pilířem jsou nevšední kombinace chutí v autorských receptech. „Touha kráčet po vlastní cestě a nabízet jídlo a pití připravené poctivě a bez kompromisů nás navedla vytvořit prosté místo, které však odkrývá veškerou péči a um, jenž nás definuje,” říká Ondřej Kynčl s poukazem na fakt, že Bockem rozhodně nebude nedostupný luxusní restaurant. Spíš menší lokál, ve kterém se snoubí jednoduchost a strohost bistra společně se zážitkovou gastronomií.

 Co konkrétně se bude v Bockem servírovat? „Několikachodové ochutnávky snídaní a večeří a to přímo z rukou kuchařů, kteří dané pokrmy vyvíjeli a znají tak každou jednotlivou ingredienci,“ odpovídá Ondřej Kynčl. Na snídani bude například croque monsieur, boudin noire, ale taky třeba krupicová kaše. A samozřejmě legendární vejce Benedikt, Ondřejův bestseller z Kavárny co hledá jméno! Večer dostanou prostor pravidelně obměňované 4–7 chodové degustace, v menu nebudou chybět foie gras, tatarák ze sumce, pošírované slávky, jehněčí hřbet, telecí líčka, ravioli s popelem a šalvějí, křenové tiramisu… Vše v dokonalé souhře chutí i barev.