V Chocotopii si užijete čokoládu všemi smysly. Chocotopia je  čokoládové zážitkové centrum, kde se  můžete o čokoládě dozvědět úplně všechno, počínaje historií až po technologii její současné výroby, sami si čokoládu vyrobíte a dokonce můžete zažít dortovou bitvu. Té se  nedávno zúčastnila i tak  slavná americká osobnost, jako je zpěvačka Katy Perry. Chocotopia vyrábí pravou belgickou čokoládu  již čtrnáct let. Nyní přichází Chocotopia s převratnou novinkou a to čokoládou Sweet Fiber, ve které je sladká chuť místo cukru nahrazena sladkou vlákninou z čekanky a kukuřice. Skvělá sladká chuť je k nerozeznání od klasické čokolády.

Sweet Fiber od Chocotopie chutná přesně tak, jak od kvalitní čokolády očekáváte, ale je pro zdraví mnohem prospěšnější. Místo přidaného klasického cukru obsahuje již zmíněnou přírodní vlákninu. Tím je čokoláda přirozeně sladká a zároveň prospívá našemu organismu. Trávící systém ovlivňuje v našem životě více, než si uvědomujeme, od fyzického fungování těla až po dobrý duševní stav.

Dostatečný příjem vlákniny pomáhá také při prevenci kardiovaskulárních onemocnění.  Ve 100g  čokolády Sweet Fiber je přesně takové množství vlákniny, jaké bychom měli každý den přijmout.

Sledujeme zdravý životní styl,  trendy ve snižování množství cukru, všímáme si blahodárného účinku rostlinné vlákniny a tak jsme se rozhodli  osladit čokoládu jen vlákninou,” říkají Simona a  Henk Mestdaghovi,  majitelé Chocotopie. Chocotopia je  česko-belgická rodinná společnost, která se s láskou věnuje výrobě čokolády už čtrnáct let. Recepturu na Sweet Fiber čokoládu s vlákninou tým společnosti Chocotopia vyvíjel několik měsíců, aby její chuť byla dokonalá.

Sweet Fiber čokoláda současně  neobsahuje žádný  palmový tuk, sójový lecitin, ani lepek. Sweet Fiber čokoláda je zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří žijí podle zásad zdravého životního stylu, je vhodná pro děti a pro všechny, kteří ve svém jídelníčku chtějí redukovat cukr.

Chocotopia si zakládá na kvalitních ingrediencích i způsobu výroby.  Vlastní svou kakaovou plantáž  v Mexiku a používá nejmodernější zařízení a technologie na výrobu čokolády. Chocotopia sídlí  v Průhonicích u Prahy. Dozvíte se zde vše o historii čokolády a o  tradicích s čokoládou spojených a  můžete vidět také původní výrobní stroje. Seznámíte se také s  mistry chocolatiéry. Zažijete již  zmíněnou dortovou bitvu. Můžete se zúčastnit také řady workshopů, stejně jako naši slavní hosté Orlando Bloom nebo Eva Mendez.  Sami si vyrobíte vlastní čokoládu, vše ochutnáte a  odnesete si třeba právě novou výjimečnou čokoládu Sweet Fiber.

Redakce Gastro&Hotel