„Foodies“, neboli milovníci a nadšení průzkumníci dobrého jídla a pití, mají od poloviny února k dispozici novou, velmi užitečnou food aplikaci Fooder.  Do projektu Fooder se během prvního měsíce po startu aplikace zapojilo přes 1 000 restaurací, hospod, bister a kaváren v Česku včetně velkých, renomovaných skupin Ambiente, Hospodska a Together.  A další stále přibývají. 

Úspěšný rozjezd nové aplikace po oficiálním spuštění 14. 2. jednoznačně potvrzují také další čísla: několik tisíc stažení, přes 50 tis. celkových interakcí, více jak 4 000 obrázků jídel. Současnou volně dostupnou „beta verzi“ používají a pomáhají ladit stovky uživatelů – tzv. SuperFoodies.

Progresívnímu českému startupu Fooder, který za stejnojmenným projektem stojí, se tak bezesportu daří naplňovat primární vizi – propojit  zákazníky s kvalitními gastronomickými podniky. Ambice týmu složeného ze zkušených profesionálů (Richard Souček, Jan Miksa, Jiří Panuška, Lubo Osuský a Jan Pulkrábek) překračují hranice České republiky.

Deklarovaným cílem je vytvořit ve „Food & Beverage“ segmentu mezinárodní platformou číslo jedna, která propojí Foodies s kvalitními gastronomickými podniky kdekoliv ve světě. A hlavně dopřeje uživatelům spoustu skvělých gastronomických zážitků. Vstup do vybraných evropských měst, plánovaný na příští rok, má umožnit další investorské kolo, které proběhne koncem tohoto roku.

Fooder, zdarma ke stažení pro majitele iPhonů a od března i pro Android, funguje velmi jednoduše. Po rychlém nastavení už stačí jen listovat lákavými fotkami jídel, na vybrané jídlo kliknout, seznámit se s restaurací, která ho nabízí, a buď se nechat rovnou do restaurace odnavigovat, nebo si rezervovat stůl. „Aplikaci Fooder během roku čeká rozšíření o několik velmi zajímavých prvků, které kromě gastronomické radosti přinesou uživatelům hravou formou i spoustu extra výhod a zábavy,“ podotýká Jiří Panuška, který mimo jiné stojí i za známou pražskou restaurací Červený Jelen. „A doporučuji sledovat náš Instagram (fooder.one), ve kterém píšeme o nejzajímavějších českých gastro projektech a konceptech“.

 

www.fooder.one

info@fooder.cz

www.instagram.com/fooder.one