V nizozemském Haagu obsluhovali a vařili studenti ze znojemské Přímky

autor: | Říj 9, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Již poněkolikáté se žáci oboru Kuchař- číšník z SOU a SOŠ SČMSD Přímetická ve Znojmě (Lukáš Záruba, Jakub Klempa a Martin Havelka) zúčastnili pod vedením učitele odborného výcviku Bc. Martina Bendy zajištění příprav a obsluhy státní recepce u příležitostí Dnů české státnosti na rezidenci velvyslanectví ČR v Haagu.

Studenti se měli, co otáčet

První dva dny po příletu do královského města studenti pomáhali připravovat tradiční speciality české kuchyně. Chystali bar, výzdobu sálů a rautové stoly, na kterých byly pokrmy slané i sladké. Zajišťovali přivítání hostů v podobě welcome drinku a mnoho dalšího.

Den Haag je sídlem mnoha velvyslanectví, Europolu a kromě jiných organizací i Mezinárodního soudního dvora OSN a Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Pro studenty je tedy účast na tak prestižní akci velkou odměnou. „Odborné znalosti, ochota a pracovní nasazení budoucích kuchařů svědčilo o velmi dobré úrovni této střední školy. Spokojenost hostů a účastníků je dobrou reprezentací nejen České republiky, ale i města Znojma v Haagu. Žáky tato akce velmi obohatila a získali mnoho odborných zkušeností a dovedností,“ hodnotí práci svých svěřenců Martin Benda.

 

Text i foto: SOU a SOŠ SČMSD