fbpx
Domů » Nezařazené » Soutěž sýrů ve Velkých Karlovicích vyhrál kravský ořechový z Valašského Meziříčí

Soutěž sýrů ve Velkých Karlovicích vyhrál kravský ořechový z Valašského Meziříčí

Kravský ořechový sýr Lidky Rohelové z Valašského Meziříčí zvítězil v soutěži o nejlepší valašský sýr, která se konala v sobotu 29. září ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Při letošním osmém ročníku porotci posoudili rekordních třicet soutěžních vzorků.

Své produkty přijeli do Velkých Karlovic předvést regionální výrobci z řad zástupců farem, ale i drobných zemědělců, kteří vyrábějí spíše pro sebe a své známé. „Sešly se především sýry kravské a kozí, kromě přírodních i uzené, zrající a různě dochucené – kromě ořechů také třeba pažitkou, brusinkami a česnekem. Těší nás, že se soutěž opět těšila velkému zájmu návštěvníků. Ti si chválili chuť všech soutěžních vzorků, která byla opravdu vysoká, a v hlasování veřejnosti se přiklonili ke stejnému vzorku jako porota,“ uvedla ředitelka Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

Karlovický hotel Lanterna se zaměřuje na moderní valašskou gastronomii, s producenty sýrů se snaží spolupracovat dlouhodobě. Jeho tradičním dodavatelem je zejména rožnovská Biofarma Horut, která se soutěže úspěšně účastní již řadu let a i letos se prosadila v první pětici.

Výsledky soutěže o nejlepší valašský sýr:

  1. Místo – Lidka Rohelová, Valašské Meziříčí – kravský ořechový sýr
  2. Místo – Jana Tomková, Velké Karlovice – kravský uzený sýr
  3. Místo – Radek Minarčík, Velké Karlovice – kozí camembert
  4. Místo – Anastazya Malinová, Hošťálková – kravský pažitkový a česnekový sýr
  5. Místo – Biofarma Horut, Rožnov pod Radhoštěm – kravský sýr

 

Hlasování veřejnosti:

Lidka Rohelová, Valašské Meziříčí – kravský ořechový sýr