fbpx
Domů » Nezařazené » Nominace na nejlepší bary, kluby, kavárny a puby v čr jsou již známy, 8. Ročník Czech bar awards vrcholí

Nominace na nejlepší bary, kluby, kavárny a puby v čr jsou již známy, 8. Ročník Czech bar awards vrcholí

Finalisté osmého ročníku prestižní soutěže Czech Bar Awards jsou již známi, a to hned v osmi kategoriích. Porota složená z odborníků v oblasti mixologie a gastronomie slavnostně vyhlásí vítěze 25. listopadu v prostorách výstavní síně Mánes. Z postupu do finále se mohou radovat nejen podniky, které již tradičně v Bar Awards bodují, ale i místa zcela nová. Pražské podniky reprezentuje například L´Fleur, který byl nominován hned ve třech kategoriích. Mezi mimopražskými jsou to potom Super Panda Circus z Brna nebo olomoucký Black Stuff Irish Pub.

Garantem Czech Bar Awards je Česká barmanská asociace a odborný časopis Barlife. Vydavatel tohoto oblíbeného titulu Martin Kraut se mnoho let profesionálně pohybuje v nápojovém segmentu. Před více než osmi lety si uvědomil, že Česko potřebuje soutěž, která by mimo jiné poměřila úroveň české nápojové kultury se světem a přinesla tak inspiraci i pro ostatní podniky.

Pozorujeme, že na vlně velkého zájmu jsou wine bary a především bistra. Stále oblíbenější jsou ale i malé espresso bary, vznikají také nové zajímavé podniky zaměřené na řemeslná piva. Dá se říci, že koktejlová scéna je u nás stabilní, mnoho nových originálních koktejlových barů sice nevzniká, ale ty známé a zavedené si drží světový standard. Velký potenciál je jednoznačně v segmentu hotelových barů. Těší nás, že po vzoru především německé gastro scény začaly také u nás vznikat kreativní pop-up bary a kluby, které osvěží naši nápojovou kulturu.“ říká Martin Kraut, který prostřednictvím odborného časopisu Barlife už jedenáct let pomáhá zvyšovat úroveň české nápojové gastronomie.

Výběr finalistů začal v červenci a nyní bude podniky postupně navštěvovat odborná porota a hodnotit je na základě více než dvou desítek kritérií. Volba v kategorii „Nejlepší koktejlové menu“ stále probíhá, stejně jako hlasování o nejlepšího barmana. Kategorie „Nejlepší barman“ je jediná, o níž nerozhoduje odborná porota – toho nejlepšího ze svého středu vyberou prostřednictvím internetového hlasování sami barmani. Slavnostní vyhlášení všech deseti kategorií Czech Bar Awards 2015 se bude konat 25. listopadu v Galerii Mánes v Praze.

Czech Bar Awards mají i svou Síň slávy. Ta je určena podnikům, které v dané kategorii zvítězily již třikrát, a dále se jí proto neúčastní. Letos se k pražskému baru Bugsy’s a smíchovskému music clubu Phenomen přidá Hemingway Bar a Black Angels Bar, které svého hattricku dosáhly v loňském roce. Czech Bar Awards se od ostatních výběrů nejlepších barů, kaváren, klubů a pubů odlišuje především složením poroty. Ta je tvořena výhradně profesionály a předními osobnostmi mixologické a gastronomické scény. Více o soutěži, systému hodnocení, porotě a vítězích minulých ročníků se dozvíte na www.barawards.cz.

Kompletní nominace na Czech Bar Awards 2015

Nejlepší café bar / kavárna

partner kategorie Julius Meinl Coffee

AnonymouS coffee, Praha 2

EMA espresso bar, Praha 1

La Bohéme Café, Praha 2

Můj šálek kávy, Praha 8

V Melounovém cukru, Brno

 

Nejlepší cocktail bar

partner kategorie Negroni by Cinzano 1757

AnonymouS Bar, Praha 1

Bar, který neexistuje, Brno

Black Angel’s Bar, Praha 1

L´Fleur, Praha 1

Super Panda Circus, Brno

 

Nejlepší design bar

partner kategorie Tatratea

L´Fleur, Praha 1

La Bohéme Café, Praha 2

Nejen Bistro, Praha 8

SKØG Urban Hub, Brno

Super Panda Circus, Brno

 

Nejlepší hotelový bar

partner kategorie Bohemia Sekt

1887 Bar / The Augustine, Praha 1

BeBop Bar / Alcron, Praha 1

The Bourbon Bar / Marriott, Praha 1

Buddha-Bar & Hotel, Praha 1

Cloud 9 / Hilton, Praha 8

 

Nejlepší koktejlové menu

partner kategorie Chito

Tipy na nejlepší menu lze do 30. října zasílat na adresu redakce Barlife.

Nominace budou známy na začátku listopadu.

 

Nejlepší klub

partner kategorie Metaxa Honey Shot

Cafe 80´s, Praha 1

Dance Bar Paradox, České Budějovice

Fashion Club, Praha 1

Jazz Dock, Praha 5

SaSaZu, Praha 7

 

Nejlepší nový podnik

partner kategorie Amundsen

Cash Only, Praha 1

L´Fleur, Praha 1

Lokál U Caipla, Brno

Místo, Praha 6

Nejen Bistro, Praha 8

 

Nejlepší pub / pivní bar

partner kategorie Krušovice

Beergeek, Praha 3

Black Stuff Irish Pub, Olomouc

Bruxx, Praha 2

Lokál Dlouhá, Praha 1

Výčep Na stojáka Běhounská, Brno

 

Nejlepší wine bar

partner kategorie Rajec

Grand Cru, Praha 1

Na Břehu Rhony, Praha 2

Red Pif, Praha 1

Velký Vinograf, Praha 1

Veltlin, Praha 8

 

Nejlepší barman

partner kategorie Prestige Selection Pernod Ricard

O nejlepším barmanovi hlasují prostřednictvím internetu sami barmani. Hlasování bude uzavřeno 25. října.

Nominace budou známy začátkem listopadu.

 

O Czech Bar Awards

Czech Bar Awards je prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky. Je vyhlašována každoročně odborným časopisem Barlife a pořádána ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Letos se koná již 8. ročník.

Pořadatel Czech Bar Awards

Pořadatelem Czech Bar Awards je časopis Barlife ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Barlife je odborný dvouměsíčník určený v první řadě profesionálům z gastronomie, tedy majitelům, manažerům a zaměstnancům podniků vyšší a nejvyšší kategorie v ČR a na Slovensku. Britská analytická společnost IWSR jej označila za nejlepší časopis o nápojích ve střední Evropě.