fbpx
Domů » Nezařazené » Nejlepší koktejly roku 2017

Nejlepší koktejly roku 2017

Difford´s Guide, vytrvalý institut dávající o sobě po léta vědět jak užitečnými příručkami, tak webovým portálem, sestavil žebříček Top 100 Cocktail during 2017. Vycházel přitom ze statistiky návštěv webových stránek, výskytu koktejlu v barových menu Evropy, Severní Ameriky a Asie a z dalších zdrojů.

Citujeme drinky, jež stanuly na bedně:

  1. Porn Star Martini (rozkrojte 2 plody mučenky a ze tří polovin vydlabejte jadérka; vložte je do šejkru; přidejte 6 cl vodky s vanilkovou příchutí, po 1,5 cl Passoa Liqueur, vanilkového sirupu a čerstvé limetové šťávy, protřepejte s ledem a nalijte přes jemné sítko do vychlazené koktejlky; vedle založte sklenku se šampaňským; poraďte hostovi, aby střídavě byl z obou sklenek)
  2. Amaretto Sour (do šejkru bez ledu dávkujte 6 cl Di Saronno Amaretto, 3 cl citronové šťávy, čtvrt bílku z lustrovaného a dobře omytého vejce /nebo lépe 1,5 cl pasterovaného bílku/ a střik angostury; nejdříve protřepejte metodou dry shake; přidejte led, krátce protřepejte a nalijte přes sítko do viskovky naplněné drceným ledem; ozdobte řezem citronu a třešničkou na barovém špízu)
  3. Margarita (do šejkru na led dávkujte 4 cl tequily a po 2 cl Cointreau a limetové šťávy; protřepejte a nalijte přes sítko do koktejlky opatřené slanou krustou; ale hlavně: nenechte si namluvit konkrétní značku tequily; nahradíte-li Cointreau likérem Grand Marnier, budete muset vyladit kombinaci trochou cukrového sirupu)

Text Alex Mikšovic Foto: archiv