fbpx
Domů » Nezařazené » Jubilejní Stará myslivecká vydražena na pomoc ugandským dětem

Jubilejní Stará myslivecká vydražena na pomoc ugandským dětem

České stopy vedou k charitativnímu spolku Life 4 Kids – Uganda nejenom prostřednictvím jeho zakladatelky Lucie Paulové, ale i díky Palírně U Zeleného stromu, která u příležitosti Setkání rodinných firem věnovala k dražbě 30letou Starou mysliveckou private collection. Lahev z limitované edice, jež vznikla u příležitosti 500. výročí založení palírny, vynesla pro ugandský sirotčinec 65 tisíc korun a místním dětem poskytne bezpečné útočiště.

Bezpečí pro děti

Spolek Life 4 Kids výtěžek charitativní dražby přidá do sbírky na oplocení areálu sirotčince, který byl zřízen nedaleko hlavního města Ugandy Kampala. Bezpečí tak získá domov asi třiceti dětí. „Nechybí nám chuť pomáhat,“ vysvětluje zřizovatelka a projektová manažerka Life 4 Kids Lucie Paulová, „ale na jednotlivé projekty je náročné shánět podporu. Potřebovali jsme celé zázemí v Ugandě oplotit, abychom se na místě dokázali bránit krádežím a zajistit dětem bezpečný domov. A díky dražbě limitované edice Staré myslivecké to můžeme udělat.“

U této příležitosti zástupci Palírny U Zeleného stromu Prostějov přišli s jubilejní Starou mysliveckou private collection, která vznikla jako výjimečný blend, obsahující naprostý unikát, kterým je 30 let starý a ušlechtilý destilát, jenž dozrával v sudu po americkém bourbonu po dobu šesti let. „Oslovil nás příběh české neziskové organizace, která pomáhá v samém srdci Afriky. Proto jsme uvolnili sběratelskou lahev limitované edice Staré myslivecké, přichystané na oslavu velkolepého výročí palírny,“ říká generální ředitel Palírny U Zeleného stromu Pavel Kadlec.

Unikátní série je oslavou rukodělné výroby a poctou 500leté tradici destilování. Milovníky specialit potěší ručně provedeným blendem, ručně popsanou etiketou a ručně stočenou do lahví. Blend master Roman Petruš připravil pouze 55 lahví, proto bude číslovaná speciální edice Staré myslivecké private collection k dostání jen při zvláštních příležitostech.

Stará myslivecká private reserve

Nápoj výjimečně jemné chuti s lehkým ovocným závojem s nasládlostí po sadovém ovoci a s vůní vanilky a dřeva. K lahvi je předán certifikát o pravosti a obsahu 30letého nápoje. Všechny lahve o obsahu 0,7 litru jsou číslované, ta první bude uložena v palírně, dalších devět je ve vlastnictví majitele palírny. Další se dostanou k zákazníkům, ale nikoliv tradiční cestou. Stará myslivecká private reserve je určena těm, kteří ocení sběratelskou raritu milovanou už za dob císaře Františka Josefa.

Text i foto: adison.cz