reklama

Velkoobchod MAKRO ČR navýšil objem darovaných potravin o 400 %

autor: | Lis 21, 2018 | Nezařazené, Rubriky | 0 komentářů

Velkoobchod MAKRO letos poskytl potravinovým bankám téměř 600 tun potravin v hodnotě necelých 32 milionu korun. Šestý rok se řetězec zapojuje také do Národní potravinové sbírky. O víkendu se svými zákazníky vybrali 12 tun potravin a drogerie.

Objem darovaných potravin a drogerie pro osoby v nouzi za celý fiskální rok činil 600 tun, což představuje meziroční nárůst o téměř 400 %. Nejštědřejším měsícem byl letošní srpen, kdy byly potravinovým bankám poskytnuty položky v hodnotě téměř 3,8 milionů korun.

Od letošního ledna platí novela zákona o potravinách, která reguluje darování neprodejných trvanlivých potravin. Velkoobchod MAKRO drží vedoucí pozici v objemu darovaných čerstvých potravin, jejichž darování novela zákona nijak nereguluje. Čerstvé potraviny tvoří 60 % z celkového objemu.

„Se společností MAKRO spolupracujeme již od roku 2009 a více než 600 tun potravin, které tento řetězec za poslední fiskální rok daroval, je skutečně úctyhodný výsledek. Nadpoloviční část všech darů tvoří čerstvé potraviny, toho si rozhodně ceníme. Kvalitní čerstvé potraviny na jídelníček lidí v nouzi patří,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

MAKRO se zapojilo již pošesté do Národní potravinové sbírky, kde se za přispění zákazníků a zaměstnanců, kteří dobrovolně pomáhali a organizovali vlastní sbírky, vybralo 10,22 tun potravin a 1,14 tuny drogerie. „Zaznamenali jsme nárůst v objemu darované drogerie, máme z toho upřímnou radost, protože se jedná o žádanou kategorii mezi příjemci. Poděkování patří i našim zaměstnancům, kteří se letos zapojili jako dobrovolníci,“ komentuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO.