Nespresso přináší dosud nejvýraznější a nejintenzivnější kávy Grand Cru Kazaar a Dharkan

autor: | Zář 11, 2013 | Novinky z Gastronomie

Vytvořeny, aby ztělesnily nový stupeň intenzity

Společnost Nespresso uvádí na trh dosud nejintenzivnější kávy, Grand Crus Kazaar a Dharkan, kávy o intenzitě 12 a 11. Společnost těmito kávami dokázala vytvořit ještě intenzivnější vůni a chuť bez nežádoucí hořkosti.

Experti společnosti Nespresso odmítli vžité paradigma vytváření kávových směsí a díky inovacím vytvořili dvě neobyčejné kávy Grand Cru Kazaar a Dharkan, které posunuly hranice stupnice intenzity Nespresso. Tyto dvě výrazné a intenzivní kávy, Kazaar s intenzitou 12 a o stupeň nižší Dharkan, nabízí od září letošního roku milovníkům kávy Nespresso silnější smyslový prožitek. Balení kávy se prodává za 109 korun a je dostupné v Nespresso Boutique a na webových stránkách www.nespresso.com.

Kazaar je skutečně silné Grand Cru se syrovou intenzitou na stupni 12. Poprvé bylo na trh uvedeno v roce 2010 jako Limited Edition Grand Cru a těšilo se velké oblibě členů Clubu Nespresso a znalců kávy. Opětovně proto bylo jako limitovaná edice uvedeno v roce 2012. Díky své popularitě mezi členy Clubu Nespresso a milovníky kávy se nyní Kazaar stává součástí stálé nabídky Grand Cru. V segmentu intenzivní kávy se k němu přidává Dharkan, nové, sofistikované a uhlazené Grand Cru. Dharkan je komplexní směs charakteristická svou rafinovanou intenzitou. I Dharkan se svým stupněm 11 překračuje maximum dosud existující stupnice Nespresso (původně stupnici od 1 do 10).

KAZAAR

Kazaar je směsí dvou druhů kávy Robusta, brazilské a guatemalské, a odděleně pražených zrn kávy Arabica z Jižní Ameriky. Mimořádné intenzity kávy Kazaar experti Nespresso dosáhli použitím vysoce kvalitní Robusty odrůdy ‘Conillon’ z Brazílie, která na přípravu Grand Cru nikdy předtím použita nebyla. Výrazná hořkost s tóny pepře je vyvážená plným a krémovým tělem kávy. Neobvyklý původ, metoda tvorby směsi ve spojení s jeho intenzitou dělá z Grand Cru Kazaar jedinečný chuťový zážitek. Plné hořko-sladké aroma kávy Kazaar nejlépe vynikne, když se servíruje jako ristretto (25 ml). Milovníci jemnější kávy si jej mohou vychutnat jako espresso (40 ml).

DHARKAN

Dharkan je sametovější, jeho chuť a vůně jsou výsledkem dlouhého pražení při nízkých teplotách. Tato technika naplno rozvíjí výrazný a lákavý charakter směsi praných Arabik z Latinské Ameriky a Asie. Silná osobnost směsi Dharkan se projevuje intenzivními praženými tóny, náznaky chuti hořkého kakaového prášku a opékaných obilovin a hedvábnou konzistencí. V šálku se vyznačuje jemnou rovnováhou a příjemnou hořkostí, která v ústech přetrvává.

Kazaar a Dharkan výrazně posílí segment intenzivních káv Nespresso: rodina intenzivních Grand Cru se tak rozroste ze tří na pět. Kazaar a Dharkan se připojí ke Grand Cru Ristretto (intenzita 10), Arpeggio (intenzita 9) a Roma (intenzita 8). Tyto dva nové přírůstky do řady intenzivních káv jsou důkazem, že díky mistrovství expertů Nespresso se může z porušení vžitých konvencí zrodit výjimečná káva.