Společnost Nespresso nyní rozšiřuje exkluzivní řadu Pure Origin o vytříbenou etiopskou kávu Bukeela ka Ethiopia s intenzitou 3, která je vůbec prvním lungem této edice. Grand Cru Bukeela ka Ethiopia bude k dostání v Nespresso Boutique, Nespresso Clubu a online od 20. ledna 2014 za cenu 109 Kč.

Tak jako země, z níž pocházejí zelená kávová zrna, je Grand Cru Bukeela ka Ethiopia naprosto jedinečná. Toto lungo je namícháno ze stoprocentní kávy Arabica, vyznačuje se jemnou svěžestí a květinovou vůní připomínající jasmín, leknín, bergamot a pomerančové květy. Potěšení smyslů pak umocní nečekaně divoké tóny.

V kombinaci s hebkou krémovostí mléka je Grand Cru Bukeela ka Ethiopia jemnější a má plnější tělo. Trocha mléka také zdůrazní karamelové tóny kávy, aniž by přitom přebila její výjimečný květinový charakter. Servírována jako caffe latte pak překvapí svou lehkostí a jemnými náznaky sladké sušenky a karamelových tónů.

Jméno „Bukeela“ pochází z označení zrnka v amharštině, oficiálním jazyce Etiopie, zatímco druhá část melodického názvu „ka Ethiopia“ je z místního jazyka a znamená „z Etiopie“.

Kapsle Bukeela ka Ethiopia má měděné zbarvení odrážející barvu africké hlíny. Dokonalým doplňkem pro podávání Grand Cru Bukeela ka Ethiopia je PIXIE Lungo, dvoustěnný šálek z nerezové oceli ve stejné barvě o objemu 160 ml, který je k dostání v sadě po dvou za cenu 640 Kč.

Řada PURE ORIGINS

Grand CruPure Origin od společnosti Nespresso

Odborníci společnosti Nespresso si při tvorbě káv Grand Cru pro řadu Pure Origin vybrali země, které se kávou nejvíce proslavily. Každá káva v této řadě je pak spjatá se zemí svého původu. Jde o exkluzivní, elegantní kávy pro znalce po celém světě. Kapsle jsou zabalené ve sleevech, které evokují přírodu typickou pro země jejich původu.

Objevte svět kávy Grand Cru Pure Origin:

Bukeela ka Ethiopia – toto jemně svěží a květinové lungo z řady Pure Origin s intenzitou 3 se skládá ze dvou odlišných káv Arabica z Etiopie, kolébky kávy, a vyznačuje se nezvykle divokými tóny pižma a dřeva. Na sleevu Bukeela ka Ethiopia je vyobrazena akácie, jeden z typických stromů Etiopie.

Dulsâo do Brasil – tato káva ze stoprocentní kávy Arabica s intenzitou 4 je jemnou směsí červených a žlutých odrůd Bourbon z Brazílie. Jeho hedvábně jemná, elegantně vyvážená chuť je umocněná tóny jemně pražených zrnek. Na elegantním sleevu má vyobrazenou stromovitou kapradinu, která planě roste v Brazílii.

Rosabaya de Colombia – tato směs několika jemných, odděleně pražených kolumbijských káv Arabica se vyznačuje rafinovanou kyselostí s typickými tóny červeného ovoce a vína s intenzitou 6. Rostlina zobrazená na sleevu kávy Rosabaya de Colombia je vánoční orchidej, která byla roku 1936 zvolena národní rostlinou Kolumbie.

Indriya from IndiaIndriya je ušlechtilá směs kávy Arabica s troškou Robusty z jižní Indie s intenzitou 10. Toto espresso s plným tělem je zcela nezaměnitelné, zaujme tóny pepře, muškátového oříšku a hřebíčku. Na sleevu kávy Indriya je vyobrazen posvátný lotos, jenž v Indii symbolizuje eleganci, krásu, dokonalost, ryzost a půvab.

Redakce Gastro&Hotel