24. června 2024, Praha – Pražský gastronomický koncept Alma ve Vojtěšské čtvrti pokračuje v dynamickém rozvoji od svého otevření před rokem. Tento červen přináší nový přírůstek – podzemní KLUB by Alma. Tento tajemný sklepní prostor s kapacitou pro 40 lidí nabídne disco koktejly připravené zkušeným týmem pod vedením šéfbarmana Almy a bister KRO, Pavla Sochora.„Spojit disco koktejly s digitálním uměním mě napadlo na NFT výstavě. Díval jsem se na pohyblivé a hravě barevné objekty a říkal si, že přesně takové bych chtěl dělat koktejly v Alma podzemí. Bylo pro mě důležité, aby k nám lidé chodili kvůli něčemu víc než jen skvěle vychuceným koktejlům z kvalitních surovin,” říká Pavel Sochor, který na novém Klubu pracoval spolu s barmanem Matoušem Bočkem. Pro spolupráci oslovili digitálního umělce Alexe Jindráka, což vedlo ke vzniku sklepního baru s uměleckým nádechem a podmanivou klubovou atmosférou.

Hlavními prvky prostoru jsou třímetrový neonový umělecký artefakt visící nad barem, digitální projekce pokrývající stěnu naproti baru a výrazně oranžový koberec vytvořený speciálně pro tento bar. Přestože prostor s kapacitou 40 lidí neumožňuje taneční parket, pravidelně zde budou vystupovat různí DJs, kteří zahrají od disco 70. let přes funk až po deep house, techno a temnější odstíny elektroniky.

KLUB by Alma bude otevřen od čtvrtka do soboty. Zdejší koktejly s moderním twistem, typickým pro Almu, vznikají pomocí tradičních postupů i novodobých technik jako jsou infuze v mrazu nebo ultrazvuk. Na menu najdete oblíbené klasiky jako Piña Colada nebo twist na gin & tonic, stejně jako méně známé variace. A doporučení? Podle Pavla Sochora bude hitem letošního léta Strawberry Milkshake – sladký a osvěžující koktejl lehce růžové barvy postavený na tequile.

„Vytvořili jsme místo, které ve vás zanechá stopu, i kdyby bylo jedním z mnoha, které ten večer navštívíte. Přijďte ochutnat skvělý koktejl a poslechnout si dobrou hudbu,” vyzívá Pavel Sochor.

O Alma Prague

Alma je udržitelný gastronomický koncept zahrnující restauraci, koktejlový bar, kavárnu, vinotéku, sklepní „klub“ a zázemí pro fermentaci, staření masa a další práci se surovinami. Nachází se v Praze na adrese V Jirchářích 8. Alma vznikla jako nová kapitola příběhu Kro Kitchen a pokračování spolupráce Petra Němce a Vojty Václavíka. Cílem je vytvořit gastronomické a kulturní centrum Vojtěšské čtvrti a místo, kde se návštěvníci budou cítit jako doma od ranní kávy po večerní drink.

Více informací na:

Kontakt pro média:

Alžběta Trusinová
E-mail: alzbeta.trusinova@gmail.com
Telefon: +420 731 140 990