Řadu specializovaných výstav, které proběhnou na podzim v;PVA EXPO PRAHA v;Letňanech, rozšíří letos nově také 1. ročník veletrhu gastronomického zařízení, vybavení restaurací a hotelů FOR GASTRO HOTEL. Ten se bude konat v;termínu 6. – 9. října 2011 souběžně s;dalšími veletržními akcemi -; FOR INTERIOR, FOR DECOR a FOR PRESENT.;

Pořádáním veletrhu FOR GASTRO HOTEL reaguje veletržní správa ABF, a.s. na zájem řady prestižních firem z;oblasti gastro a hotelového vybavení. Zaměření akce pokrývá všechny obory, které se vztahují ke gastronomickému a hotelovému průmyslu. Nomenklatura této odborné výstavy tedy zahrnuje jak interiérový a exteriérový nábytek a vybavení hotelů, tak také technologické a provozní vybavení a kulturu stolování. Prostor na veletrhu budou mít i provozovatelé restaurací, kaváren nebo organizátoři cateringu. Chybět nebude ani odborné poradenství na stáncích jednotlivých vystavovatelů, kteří budou zájemcům k;dispozici po celou dobu konání akce.

Na veletrh je již nyní přihlášeno několik významných firem z;oboru. Za všechny lze jmenovat například ILLE Papír Service, která nabízí hygienické a sanitární vybavení restaurací a hotelů, či společnost ORS, jež se zabývá prodejem profesionálních značkových nožů a ve svém portfoliu má i vybavení do gastronomických provozů. Restaurační nábytek bude na veletrhu zastupovat například firma Bukotec s.r.o. Odborným partnerem veletrhu se stala Asociace hotelů a restaurací ČR, která se představí společně se svými členy na ostrovní ploše 162m2. Prezentovat se zde budou například firmy TON, Fagor Gastro, Nestlé, Sara Lee, Vector, Hotel Time, Winterhalter Gastronom, GAMA Holding nebo Karlovarské minerální vody. Ti všichni na své expozici představí nejenom svoje výrobky a;služby, ale také se postarají o;řadu předváděcích akcí a;ochutnávek.

Výhodou veletrhu FOR GASTRO HOTEL je bezesporu i skutečnost, že se bude konat společně se zavedenými akcemi – 2. veletrhem nábytku, interiéru a designu FOR INTERIOR, 2. veletrhem dekorací, skla, stolování, bytových doplňků a textilu FOR DECOR a 2. veletrhem dárkového a reklamního zboží FOR PRESENT, které v;loňském roce navštívilo téměř dvacet čtyři tisíc návštěvníků. Pořadatelé věří, že všechny čtyři výstavy se stanou významným setkáním výrobců, obchodníků, architektů, designérů a veřejnosti, jejichž společným zájmem je zařízení a vybavení interiérů. Více informací o připravovaném veletrhu naleznete na stránkách www.for-gastro.cz.