Největší ryze český výrobce lihovin investoval do rodinné destilerie Distillery Kleiner

autor: | Zář 6, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Malá rodinná destilerie Distillery Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, oznámila uzavření strategického kapitálového partnerství s Palírnou U Zeleného stromu, která je největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Investice by měla pomoci dalšímu růstu společnosti Distillery Kleiner, rozšíření produktové řady prémiových destilátů a zároveň expanzi značky Distillery Kleiner na globální trhy.

Již delší dobu jsme hledali strategického partnera

„Již delší dobu jsme hledali strategického partnera, protože jsme cítili potřebu přerodit se do další etapy značky Distillery Kleiner. Jsem upřímně velmi rád, že se nám podařilo najít takového partnera s čistě českým kapitálem, se kterým cítíme sounáležitost v otázkách budoucího vývoje a směřování značky Distillery Kleiner,“ říká k uzavřenému partnerství Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Vstup Palírny U Zeleného stromu do společnosti Distillery Kleiner je čistě kapitálový a přináší s sebou velké možnosti rozšíření produktů Distillery Kleiner na vybrané světové trhy. „Rád bych poděkoval generálnímu řediteli společnosti Pavlu Kadlecovi za velmi vstřícný přístup k dalšímu rozvoji značky Distillery Kleiner a velice si vážím oboustranné důvěry, která je novým garantem dalšího rozvoje naší společnosti,“ doplňuje Jan Kleiner.

Rozdělení zodpovědností

Veškerou administrativu, celní sklad, back office, nebo marketing bude mít nově na starosti Palírna U Zeleného stromu a v Žešově se budou soustředit pouze na výrobu a vývoj nových produktů. „Díky takto ekonomicky silnému partnerovi máme nyní možnost se plně soustředit výhradně na veškeré stránky spojené s výrobou, jako je výběr správných surovin, příprava kvasů, destilace a následná kultivace produktů a zároveň realizaci všech našich myšlenek a plánů, které bychom jinak sami nebyli nikdy schopni v plné míře uskutečnit,“ popisuje Jan Kleiner.

„Velice rád objevuji nové, ještě nevyšlapané cesty a jsem upřímně rád, že se nám nyní díky partnerství s Palírnou U Zeleného stromu otevírají široké obzory doposud nevyzkoušeného a velice se těším, že se na ně nyní mohu vydat a o své nově nabyté zkušenosti se následně podělit. S našimi produkty rádi pracují prestižní top restaurace a bary, včetně restaurací s michelinskou hvězdou, kterých sice u nás zatím tolik není, ale ve všech už jsme. Naší ambicí je ale posunout se ještě dál a dostat se i do těch světových,“ uzavírá s úsměvem Jan Kleiner.

Další informace na www.distillerykleiner.cz a www.facebook.com/kleinerdistillery.

 

Text i foto: ACCEDO Czech Republic