Významné jubileum oslaví  v sobotu 4.7. 1. Jihočeský Golfový Klub Bechyně. Na nejstarším golfovém hřišti v jižních Čechách v Sudoměřicích u Bechyně se sejdou příznivci tohoto zeleného sportu a společně oslaví již 20. výročí založení Klubu. Patronát nad celou akcí převzala známá sportovkyně Olga Šípková a prezident ČGF Zdeněk Kodejš. Catering zajišťuje dvojnásobný mistr ČR a člen národního týmu kuchařů a cukrářů ČR, Pavel Minář. Na účastníky akce čeká den plný sportu, zábavy a přátelské atmosféry. Oslava bude zahájena v 8:30 společnou snídaní a přípitkem.

Pavel Hepnar, člen síně slávy a spoluzakladatel bechyňského hřiště, vzpomíná: „Myšlence vybudovat na tomto místě golfové hřiště předcházely mé vzpomínky na dětství a skautský tábor, který jsme zde stavívali. Nápad získal naštěstí i velkou podporu u majitelů Panství Bechyně a tak se s jejich pomocí mohlo hřiště vybudovat.“ Golfové hřiště nedaleko jihočeské Bechyně je tak umístěné do romantického a klidného prostředí Národní památky Černické obory.

„Díky rodinným vazbám k tomuto kraji pozoruji vývoj bechyňského hřiště již od samotného počátku. Těší mne pohled na píli a nadšení, se kterým se toto hřiště neustále snaží rozvíjet. Péče o golfové hřiště a o veškeré dění kolem něj není jednoduchá. Přeji všem, kteří se na této práci v Bechyni podílí, hodně štěstí a spokojených hráčů do dalších let,“ říká prezident České golfové federace, Zdeněk Kodejš.

Dnes patří toto golfové hřiště mezi nejvýznamnější v jižních Čechách, a ač je pouze devítijamkové, umí hráče i pěkně potrápit. Jamky jsou částečně umístěné v lese, a proto hřiště rozhodně nepatří k těm nejjednodušším. Součástí Golfového resortu Bechyně je i Residence Golf, která nabízí možnost nerušeného odpočinku pro ty, kteří se po hře nechtějí hned vracet domů a touží strávit uprostřed přírody více dní.