Nejen food kritici, ale díky aplikaci Bolt Food také jedlíci dostali možnost vyznamenat svoji oblíbenou restauraci, a to Zlatou brokolicí v deseti kategoriích. 

Za vynikající či nápaditou kuchyni, i za všestranný přínos svojí komunitě si deset partnerských restaurací Bolt Food rozdělilo Zlaté brokolice, ocenění v rámci Restaurant Awards služby Bolt Food. Ocenění byla udělena v celkem deseti kategoriích, například za nejoblíbenější restauraci mimo střed města, podnik s nejrychlejším přírůstkem objednávek přes Bolt Food, nejvyšší počet objednávek jednoho pokrmu či nejoblíbenější veganskou restauraci. Svým způsobem hlavní kategorií je Srdcovka, tedy celkově nejoblíbenější restaurace, kterou se stala PAPRIKA – Mediterranean Kitchen & Bar na pražských Vinohradech. Vítězové všech kategorií obdrží sošku růžice brokolice a bude po dva týdny zvýrazněni v aplikaci Bolt Food.

„Zlatá brokolice představuje skutečné ocenění tvrdé práce našich partnerských restaurací. Které si koneckonců zaslouží celé odvětví, vždyť pohostinství je opravdová dřina, o dvou letech nejistoty v důsledku pandemie ani nemluvě. Zlatá brokolice je přitom unikátní tím, že ji neudělují kritici, ale uživatelé Bolt Food. Zlatá brokolice se totiž uděluje na základě počtu objednávek, uživatelských hodnocení a dalších dat z aplikace sbíraných v průběhu roku 2021,” vysvětluje Marek Maxa, manažer Bolt Food pro Českou republiku.

„Prostřednictvím aplikace Bolt Food rozvážíme naše jídla již více než rok a půl. Za tu dobu jsme díky Bolt Food získali mnoho nových zákazníků, kteří třeba zrovna nebydlí za rohem od naší restaurace a proto by k nám ani nemuseli najít cestu. Samozřejmě nám neuniklo, jak vysoká hodnocení našim pokrmům v aplikaci dávají, ale že se staneme nejoblíbenější restaurací dostupnou na Bolt Food v celé Praze, to jsme opravdu nečekali. Našim zákazníkům velmi děkujeme za přízeň, kterou si každý den znovu snažíme zasloužit, a Boltu děkujeme za Zlatou brokolicí, kterou se budeme rádi chlubit,” říká Alena Levi, majitelka PAPRIKA – Mediterranean Kitchen & Bar.

Aplikace Bolt Food je dostupná na Google Play i App Store a umožňuje sledovat celý proces objednávky od jejího doručení restauraci přes vyzvednutí kurýrem po zazvonění u zákazníkova domovního zvonku. Kromě jídel z restaurací rozváží také potraviny z obchodů v rámci služby Bolt Market, která v Praze doručuje do rekordních 15 minut. Bolt Food je v současnosti k dispozici v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích.

V rámci prvního ročníku Zlaté brokolice si sošky rozdělily pražské podniky v tabulce níže. Kromě hlavního kritéria uvedeného v pravém sloupci bylo také přihlédnuto k hodnocením zákazníků či dalším okolnostem.

Srdcovka

(celkově nejoblíbenější)

PAPRIKA – Mediterranean Kitchen & Bar
Skrytý poklad

(restaurace mimo centrum)

Diego pivní bar
Noční mlsání

(oblíbená ve večerních hodinách)

MATOKA North American Spot
Zrozená hvězda

(nejrychlejší přírůstek objednávek)

John Polpo Burgers
Pro(cházka pro) jídlo

(nejvíce vyzvednutí zákazníkem)

Sushi GO
Nemůžu přestat

(nejvíce objednávek jednoho pokrmu)

PokeHaus
Dopřej si

(oblíbená sváteční restaurace)

Lasagneria
Veganské nebe

(veganské pokrmy)

Linh’s Vegan Corner
Lidovka

(příznivé ceny)

Viet Corner
The King of Svíčková

(nejlepší svíčková)

Havelská Koruna

 

O Boltu

Bolt je evropskou superaplikací, jejíž misí je dělat dopravu po městě dostupnější, bezpečnou a udržitelnou. Platforma Bolt již slouží 100 milionům zákazníků ve 45 zemích a více než 400 městech napříč Evropou a Afrikou. Bolt usiluje o urychlení přechodu od vlastnění automobilů k sdílené mobilitě, a nabízí lepší alternativy včetně odvozu autem, sdílení automobilů a elektrických koloběžek, stejně jako doručování jídel a potravin.