Asociace hotelů a restaurací České republiky předala 29. listopadu na slavnostním galavečeru ve Slovanském domě v Praze ocenění nejlepším hoteliérům, provozovatelům restaurací a penzionů. Slavnostnímu večeru předcházela odborná konference v nově otevřeném kongresovém centru O2Universum.

Ve Slovanském domě v Praze se sešlo přes 400 hostů z řad hoteliérů a provozovatelů restaurací, aby se společně zúčastnili slavnostního předávání výročních cen AHR ČR. Oceněni byli nejlepší hoteliéři i provozovatelé restaurací, kteří kvalitou poskytovaných služeb inspirují ostatní a nad rámec svých podnikatelských činností podporují rozvoj oboru.

Ocenění Penzion roku získává tým, který je nejlépe hodnocen nejen odborníky, ale také v recenzích hostů.

AHR ČR myslí i na vzdělávání mladých a jejich další profesní růst. Tradičně uděluje cenu Škola roku, která hodnotí učiliště, střední i vysoké školy se zaměřením na obor cestovního ruchu. Stejně tak vyhlašuje každoročně asociace anketu Mladý manažer roku, jako výraz ocenění úspěchu manažerů do 30 let. Velmi přínosné je také vyhodnocení Diplomová práce roku, která je výrazem uznání za práci studentů z pohledu uplatnitelnosti dané práce v praxi a přínosu pro obor.

V neposlední řadě asociace každoročně oceňuje projekty zaměřené na odpovědné podnikání. Je to výraz uznání těm, kdo se svým podnikáním snaží přinést prospěch a pomoc také v místech, kde podnikají, zabývají se udržitelností podnikání pro životní prostředí a pomáhají potřebným.

Mimořádné ocenění AHR ČR bylo v letošním roce uděleno Zpravodajství Českého rozhlasu, za objektivní zpravodajství z podnikatelského prostředí. Ocenění je výrazem uznání za snahu ve zpravodajství vždy přinášet vyvážený pohled všech stran, kterých se konkrétní informace týkají, včetně samotných podnikatelů. Ocenění za Český rozhlas převzal ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Z téměř 60 nominovaných ocenění v letošním roce získali:

Hoteliér roku 2019 – Hotelové řetězce a hotely nad 80 pokojů

 BEATRICE VOJTKOVÁ, ŘEDITELKA BEST WESTERN PREMIER INTERNATIONAL HOTELU V BRNĚ

Hoteliér roku 2019 – Hotely do 80 pokojů

PETR ČERMÁK, ŘEDITEL HOTELU STUDÁNKA, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Restauratér roku 2019 – Hotelové restaurace

MIROSLAV SOUKUP, ŠÉFKUCHAŘ, CLARION CONGRESS HOTEL V PRAZE

Restauratér roku 2019 – Nezávislé restaurace

VÁCLAV PLZÁK – RESTAURACE NEXT DOOR

Mladý manažer roku 2019

KATEŘINA CHOCHOLOUŠOVÁ,   FRONT DESK MANAGER   HOTELU CARLO IV V PRAZE

Škola roku 2019

STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA SČMSD, ŽATEC, S.R.O.

Odpovědný hotel/restaurace roku 2019

HOTEL ZÁMEČEK PETROVICE U KARVINÉ

Penzion roku 2019

PENZION BED&BIKE PRACHATICE

 

Text a foto: AHR ČR