V zahradách Občanské plovárny otevírá gastro a kulturní pop-up stan Molo. Bistro bar s mezinárodní kuchyní, která se bude pravidelně obměňovat pod dohledem Jana Mužátka mladšího, nabídne také hudební a divadelní program, chybět nebude ani odpočinková zóna s lehátky na pontonech a výhledem na Vltavu. Koncept spojuje kvalitní street food gastronomii s kulturou. Otevření Mola proběhne ve čtvrtek 25. června.

Molo je nový prostor, kam Pražané mohou zajít na signature drink, ochutnat mezinárodní street food a poslechnout si na pontonech s výhledem na Vltavu živou hudbu nebo djs. Otevřeno bude mít každý týden od středy do soboty mezi 17.00 a 23.00 hodinou, po uvolnění vládních opatření se otevírací doba prodlouží.

Za konceptem pop-up bistro baru stojí šéfkuchař Jan Mužátko mladší, který vystudoval prestižní institut Paula Bocuse v Lyonu. „Molo je místo pro setkávání kvalitní gastronomie a kultury. Vytváříme prostor, který propojuje gastronomické i kulturní zážitky na jednom místě. Budeme se zaměřovat na street food v nejvyšší kvalitě a nabídku pravidelně obměňovat. Jsme na břehu Vltavy, chybět tedy rozhodně nebudou rybí speciality jako například hranolky ze pstruha s koprovou majonézou,“ představuje projekt Jan Mužátko a dodává: „Nechceme opomenout ani nabídku nápojů, právě dolaďujeme poslední detaily.“ Kdo preferuje pivo, bude si moct dát místní Lion z Pivovaru Národní, který se vaří v nedalekém areálu Voršilského kláštera ze 17. století na Národní třídě.

„Barů pod širým nebem s programem má Praha už několik. Otevřením Mola přispíváme k diverzitě pražské gastro a kulturní scény a věříme, že ji posuneme zase o kousek dál. Zaměřujeme se na vysokou kvalitu nabízeného street foodu, proto má celé menu pod palcem šéfkuchař Jan Mužátko mladší. Ceny ovšem zůstávají přívětivé,“ říká Petr Utěkal, šéf marketingu sítě Coloseum Restaurants, pod které Molo spadá.

Kulturní dramaturgie prostoru bude široká, Molo plánuje koncerty, djs večery, ale i pohybové divadlo či stand-up. Kromě toho budou na místě postupně k dispozici lehátka na pontonech, piknikové deky, frisbee či houpací sítě. „Otevíráme před létem, ale chceme, aby Molo fungovalo do prvního sněhu,“ doplňuje Petr Utěkal.

Opening Mola je naplánovaný na čtvrtek 25. června od 17.00 hodin. O hudební doprovod se postará dj N´zym, který roztančí zahradu Plovárny v rytmech Urban music, Funky a Soul Music. Šéfkuchař Jan Mužátko ml. připravil street food inspirovaný kuchyní ze všech koutů světa. „Na zahajovací večírek připravujeme New York style hotdog s trhaným hovězím, kuřecí křídla s asijskou omáčkou a sezamem či mexickou misku máslové kukuřice s tekutým čedarem a Jalapeños,“ zve na zahájení.