Na český kavárenský trh přichází ambiciózní značka prémiové kávy a čajů s vůní Afriky

autor: | Úno 11, 2013 | Novinky z Gastronomie

AFRO COFFEE je značka prémiové fairtrade kávy, čajů a čokolády z Afriky, které na český trh nově zavádí společnost DrinXperience. Produkty jsou určeny pro ty, pro které je důležité spojení vysoké kvality se svěží originalitou produktů vonících exotickou Afrikou. Značka AFRO COFFEE představuje filosofii kvalitních teplých nápojů jako je káva, čaj nebo čokoláda a dalších produktů spojených s přípravou a podáváním teplých nápojů v gastro provozech. Společným prvkem všech používaných surovin je také značka Fair Trade.

„Koncept AFRO COFFEE odstartoval v roce 2004 v Kapském Městě, kde byla otevřena první kavárnaAfro Café.Postupem času si produkty AFRO COFFEE našly cestu do vybraných restaurací a kaváren po celé Evropě. V současnosti si tato značka hledá cestu i na český trh. Logo s červeno žlutými slunečními paprsky a siluetou „Afro Mana“, které označuje místa, kde si produkty AFRO COFFEE mohou spotřebitelé vychutnat, se v České republice začíná objevovat všude tam, kde provozovatelé občerstvení mají ambice nabízet zajímavé prémiové produkty s přidanou hodnotou a odlišit se od stereotypní konkurence,“ říká o značce Petr Farkaš, obchodní ředitel DrinXperience – společnosti, která je výhradním distributorem AFRO COFFEE v ČR a na Slovensku. „Káva je v Africe víc než nápoj, káva je součástí africké kultury. V oblasti Kaffa uprostřed Etiopie kdysi rostla ve volné přírodě. AFRO COFFEE dnes jako prémiový produkt reprezentuje Afriku především prostřednictvím kvality,“ dodává Petr Farkaš.

V ČR je možné produkty AFRO COFFEE ochutnat v provozovnách rychlého občerstvení VIVA v síti benzinových čerpadel OMV a také ve vybraných kavárnách, restauracích a hotelech po celé ČR. První českou kavárnou s nabídkou kompletního sortimentu produktů značky AFRO COFFEE je kavárna v pražské pasáži Lucerna.

Kromě vysoké kvality se produkty AFRO COFFEE mohou pochválit také certifikátem Fair Trade, který je pro zákazníky zárukou ekologického pěstování kávových zrn s maximálním důrazem na šetrnost k životnímu prostředí a vyloučení genetického inženýrství. Současně, stejně jako ostatní výrobci Fair Trade pruduktů, také AFRO COFFEE zaručuje, že zisky z produktů vypěstovaných místními zemědělci v Africe jsou použity na zvýšení jejich životní úrovně. Je to přirozený projev úcty k lidem, kteří pěstují suroviny pro produkty AFRO COFFEE. Proto všechny tyto produkty mají FAIRTRADE certifikát.

Hlavním produktem AFRO COFFEE je káva prémiové kvality. Charakteristická chuť kávy této značky je dosažena mícháním nejlepších kávových zrn typu Arabica s vybranými odrůdami typu Robusta.

Exotické aroma černého kontinentu se odráží také v nabídce jedenácti čajů AFRO TEA. Většina čajových směsí je založena na rooibos nebo honeybush, které jsou původem z Jižní Afriky. Aroma a chuť čajů dotvářejí přidané exotické květiny a africké lesní plody. Pro čokoládové nápoje jsou použity kakaové boby nejvyšší kvality, které jsou ručně sbírány. Aroma čokoládových nápojů je výrazné a čokoládové. Chuť je jedinečná, stejně jako Ghana, ze které pochází.

Další informace týkající se výrobků, AFRO COFFEE najdete na www.drinxperience.cz.