Po loňském úspěšném uvedení rumu Božkov Republica Reserva, blendu karibských rumů, z nichž některé zrály v dubových sudech až 12 let, uvádí při příležitosti oslavy 100 let od svého vzniku značka Božkov dvě novinky. Do oblíbené kategorie vodek přichází s unikátním produktovým konceptem – vodkou z cukrové třtiny. Zároveň obohatí i kategorii rumů, a to o rumový elixír Božkov Republica Espresso.

Božkov Republica Vodka je odlišná oproti ostatním vodkám, a to díky použití cukrové třtiny původem z Guatemaly, jež vyniká jemnou nasládlostí a svěžestí. Navazujeme tak na řemeslný fortel a um typický pro značku Božkov, zároveň právě cukrová třtina představuje určité pojítko s rumovým světem,“ zmiňuje na úvod Michal Jakl, group brand manager značky Božkov.

Stejně jako rumy se i Božkov Republica Vodka vyrábí z cukrové třtiny, což ji činí v segmentu vodek unikátní. Samotný proces výroby je pak poměrně jednoduchý. Během několikanásobné destilace v kontinuálních kolonách se alkohol zahustí, až vznikne neutrální alkohol o síle 96 %, což je hlavní rozdíl oproti rumům, které se destilují na nižší procento alkoholu. Následně se lihovina spojí s průzračně čistou vodou, filtruje se, a vzniká tak plná, vyvážená a elegantní chuť 40% Božkov Republica Vodky. Vychutnat si ji můžete samotnou, s limetou a třtinovým cukrem, nebo v míchaném drinku s čerstvě vymačkaným grepem nebo ananasem.

Další novinkou je Božkov Republica Espresso. Představuje spojení karibských rumů a kávového extraktu ze stoprocentní guatemalské Arabiky vzniká 35% rumový elixír Božkov Republica Espresso ořechově hnědé barvy. Chuťový zážitek umocní právě Arabika díky své jemně nahořklé, plné a ovocné chuti, v kombinaci s nasládlými až osmiletými karibskými rumy, které se prolínají s tóny vanilky, sušeného exotického ovoce a oříšků.

„Rum a káva představují přirozené spojení, které mají čeští spotřebitelé obecně rádi. Zároveň káva nabývá v současné době na popularitě a rumový elixír Božkov Republica Espresso tento trend reflektuje,“ říká Michal Jakl ke vzniku druhé novinky a dodává: „Oběma produktovými novinkami chceme vyjít vstříc našim zákazníkům, kteří si Božkov Republicu velice oblíbili a zároveň jim připomenout 100 let od vzniku značky Božkov. Věříme, že se skvělá chuť, doplněná o atraktivní cenovou propozici, trefí do vkusu široké skupiny spotřebitelů. Kombinace rumového blendu s kávou i vodka z cukrové třtiny jsou na českém trhu unikátní a jsme rádi, že je českým spotřebitelům můžeme představit.“

Redakce Gastro&Hotel